آمار ابتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی سیر نزولی دارد
آمار ابتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی سیر نزولی دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: آمار ابتلا به کرونا در استان آذربایجان‌شرقی سیر نزولی دارد و باید افرادی که واکسن نزده اند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

به گزارش عصرتبریز، محمد حسین صومی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: وضعیت بیماری کرونا در استان از نظر بروز بیماری و تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها متناسب باهم در حال کاهش است.

وی با اشاره به اینکه آماری که در خصوص واکسیناسیون ارائه می‌شود براساس جمعیت هدف، متفاوت است، ادامه داد: اکنون به دلیل اینکه ویروس توانمندتر شده این فرضیه که اگر ۷۰ درصد جمعیت واکسینه شوند به ایمنی جمعی می‌رسیم زیر سوال رفته و حداقل باید ۸۰ درصد جمعیت واکسینه شوند.

صومی با بیان اینکه سن واکسیناسیون در استان به بالای ۱۲ سال رسیده، اضافه کرد: آذربایجان‌شرقی از نظر میزان واکسیناسیون در کشور در صدر قرار دارد؛ به‌طوری‌که ۸۶ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۸۰ درصد ۵۰ تا ۶۰ سال، ۷۲ درصد ۴۰ تا ۵۰ سال و ۴۰ درصد ۱۵ تا ۱۸ ساله‌ها در استان واکسینه شده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین میزان واکسیناسیون در بستان‌آباد با ۸۹ درصد، هوراند ۸۷ درصد و ورزقان ۸۶ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال بوده و مراغه با ۶۲ درصد، مرند با ۶۴ درصد و بناب با ۶۷ درصد کمترین میزان واکسیناسیون را دارند.