مزایای طرح خزانه‌داری متمرکز بیش از معایب آن است
مزایای طرح خزانه‌داری متمرکز بیش از معایب آن است
شهردار تبریز گفت: اینکه در یک منطقه از شهر پروژه‌ای نداشته باشیم و در منطقه‌ای دیگر ده‌ها پروژه باشد، قابل قبول نیست.

به گزارش عصرتبریز، عباس رنجبر در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به طرح خزانه‌داری متمرکز اظهار کرد: بحث حساب متمرکز سال‌ها است که در شهرداری اجرا می‌شود. درآمدهایی در مناطق کسب شده و به حساب متمرکز ریخته می‌شود. مرکز از این درآمد درصدی را کسر می‌کند و مابقی را برای اجرای بودجه‌های مصوب به مناطق باز می‌گرداند.

وی ادامه داد: طرح‌هایی که ارائه می‌شود باید حسن بالایی داشته و مدیریت بهینه‌ای داشته باشد. هفته گذشته گفتیم که از آبان‌ خزانه متمرکز را اجرایی خواهیم کرد. قطعا مزایای این طرح بیش از معایب آن است.

شهردار تبریز عنوان کرد: ما نباید اجرای عدالت را از خزانه‌داری متمرکز داشته باشیم. خزانه متمرکز مدیریت بهینه منابع مالی است، نه اجرای عدالت. اگر به دنبال اجرای عدالت در شهر هستیم، باید در مرحله بودجه‌نویسی این موضوع را تعریف کنیم که خزانه متمرکز نمی‌تواند بودجه را به‌هم بزند.

وی افزود: اصلا قرار نیست از ردیف بودجه پروژه‌ها در یک منطقه کسر و به منطقه دیگری بفرستیم. اگر دنبال عدالت هستیم باید در پیش‌بینی پروژه‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

رنجبر اظهار کرد: نباید اجازه دهیم انگیزه‌ها از بین برود و باید متعادل حرکت کنیم. قابل قبول نیست که در یک منطقه پروژه‌ای نداشته باشیم و در منطقه‌ای ده‌ها پروژه باشد اما طبق اولویت‌بندی اگر نیاز باشد می‌توانیم پروژه‌های با حساسیت بالا را در اولویت بودجه قرار دهیم.