دل مردم ایران و آذربایجان با فتنه توطئه‌گران از هم جدا نمی‌شود
دل مردم ایران و آذربایجان با فتنه توطئه‌گران از هم جدا نمی‌شود
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دل‌های مردم ایران و آذربایجان به قدری به هم نزدیک است که با توطئه هر فتنه‌گری از هم جدا نمی‌شود.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه هفته وحدت یکی از یادگارهای ارزشمند امام خمینی (ره) است، اظهار داشت: در بین مسلمانان چرا به دنبال اختلاف می‌رویم، چقدر اصول مشترک داریم که باید آن‌ها را ارج بنهیم؟

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: خدای مشترک، پیامبر مشترک، قبله مشترک، مناسک حج مشترک، احادیث مشترک و دشمن مشترک از جمله پیوندهای ناگسستنی همه مسلمانان است.

وی با بیان این که چرا باید مسلمانان اختلاف داشته باشند؟ گفت: از همه آحاد مردم درخواست دارم به هفته وحدت توجه بیشتری داشته باشند، چراکه دشمنان اسلام را از اهداف خود نا امید خواهد کرد.

‌آل‌هاشم به وقایع اخیر بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان پرداخت و خاطرنشان کرد: مردم این دو کشور باهم برادر هستند و خواهند بود، باید هوشیار بود که دشمنان بدخواه هر دو ملت سعی در ایجاد تفرقه بین آن‌ها داشته و از هم جدا کند.

وی خطاب به دشمنان خبیث این دو ملت، تاکید کرد: دل‌های مردم ایران و آذربایجان به قدری به هم نزدیک است که با توطئه هر فتنه‌گری نمی‌توانند آن‌ها را از هم جدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان به کشتار نمازگزاران شهر خان آباد افغانستان در روز جمعه پرداخت و ابراز داشت: مقصر این جنایت کسانی هستند که توان خود را بر ناامن سازی افغانستان به‌کار می‌گیرند تا ضمن مداخله محدود نظامی، مداخلات سیاسی خود را نیز بیشتر کنند.

وی با بیان اینکه اقدامات خصمانه باید در نطفه خفه شود تا زمینه‌ساز نا‌امنی و جنایات دیگر نشود، افزود: هم حضور بازیگران خارجی، هم رشد و نمو نیروهای نیابتی زمینه‌ساز نا امنی و اقدامات تروریستی در منطقه خواهد بود.

امام جمعه تبریز عنوان کرد: مردم غیرتمند آذربایجان و تبریز در نماز پرشکوه جمعه تکریم و احترام خود را به شهدای نماز جمعه قندوز ادا کرده و لعن و نفرین برای مباشران و مسببان این جنایت هولناک نثار کرده و آن را محکوم می‌کنند و از مجامع بین المللی درخواست می‌کنند تا تأمین امنیت مردم رنج دیده افغان را در کنار مسئولان کنونی افغانستان را در نظر بگیرند.

  • منبع خبر: تسنیم