مصرف سوخت مازوت در تبریز باید کاهش یابد
مصرف سوخت مازوت در تبریز باید کاهش یابد
فرماندار تبریز تاکید کرد: مصرف سوخت مازوت در شهر تبریز باید کاهش یابد.

به گزارش عصرتبریز، بهروز مهدوی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تبریز، گفت: هیچ یک از دستگاه‌ها نباید نسبت به قانون هوای پاک بی‌توجه باشند و وظیفه‌ی تمام دستگاه‌ها در این قانون مشخص شده است.

وی خواستار برخورد جدی محیط زیست با واحدهای آلاینده شد و افزود: درصد آلودگی حاصل از مازوت بالا بوده و بخش قابل توجهی از آلودگی شهر تبریز ناشی از مصرف سوخت مازوت در نیروگاه حرارتی هست که باید تمام تلاش جهت تامین سوخت پاک این نیروگاه انجام گیرد.

وی با تاکید بر این‌که نباید در مراکز بزرگ جمعیتی از سوخت مازوت استفاده شود، گفت: ماشین‌آلات و خودروهای فرسوده، آلاینده و حتی ماشین‌آلات سنگین به راحتی داخل شهر تردد می‌کنند که قابل قبول نیست.

به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز، در پایان این جلسه مقرر شد تا به منظور افزایش استقبال از حمل و نقل عمومی، توسعه کمی و کیفی اتوبوس‌های درون شهری توسط سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی ‌است، در اجرای ماده ۱۳ قانون هوای پاک، مدیریت نیروگاه حرارتی اقدامات و تمهیدات لازم را جهت کاهش آلایندگی آن مجموعه انجام دهد و در صورت عدم اقدام، سازمان حفاظت از محیط زیست اقدامات لازم قانونی را مد نظر قرار دهد.