منابع آبی اردبیل در حوزه کشاورزی باید مدیریت شود
منابع آبی اردبیل در حوزه کشاورزی باید مدیریت شود
رئیس‌جمهور گفت: هدر رفت منابع آبی در حوزه کشاورزی استان اردبیل باید با راهکارهای تجمیعی مدیریت شود.

به گزارش عصرتبریز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال آن‌ها اظهار کرد: استان اردبیل دارای ظرفیت‌های غنی کشاورزی و گردشگری است و باید این ظرفیت‌ها در جهت توسعه استان به کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: این ظرفیت‌ها با استفاده از نظرات مسئولان استانی و کارشناسان احصا شده و برای توسعه استان در این بخش‌ها برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت داریم.

رئیس‌جمهور گفت: امیدواریم با اجرای این برنامه‌ها کشاورزی، گردشگری و صنایع تبدیلی در استان متحول شود.

رئیسی افزود: ظرفیت‌های کشاورزی استان در بخش آب و خاک به گونه‌ای است که در طول سال در منطقه می‌توان چندین بار اقدام به کشت و داشت کرد و بر این اساس استان اردبیل قطب کشاورزی محسوب می‌شود.

وی ادای احترام به مقام شامخ شهدا، جانبازان و ایثارگران خاطر نشان کرد: توفیقی برای بنده است که در آستانه ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) به استان اردبیل سفر کرده و در خدمت مسئولان، مردم بزرگوار، ولایتمدار و مقاوم اردبیل باشم.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: جایگاه اردبیل همواره به عنوان نقطه ایجاد اتحاد و انسجام ملی در ایران اسلامی شناخته شده و نقش بسیاری در توسعه فرهنگ شیعی داشته و چهره‌های فرهیخته بسیار ارزنده‌ای تقدیم جهان اسلام و بشریت کرده است.

وی بیان کرد: برای بنده توفیق بسیاری است که در جمع مردم اردبیل هستم اما عذرخواهی می‌کنم که امکان دیدار و حضور در جمع آنها به دلیل شرایط کرونایی نیست و تنها با برخی از نمایندگان مردمی دیدار خواهم داشت.

رئیس‌جمهور در جریان سفر هشتم استانی از برخی پروژه‌ها و توانمندی‌های اقتصادی شهرستان پارس‌آباد و اردبیل بازدید کرده و دیداری با نمایندگان اقشار مختلف مردم خواهد داشت.

همچنین جلسه شورای اداری استان اردبیل نیز با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شده و وزرای اعزامی به شهرستان‌های مختلف استان گزارش خود را از مسائل و مشکلات مناطق مورد بازدید خود ارائه خواهند کرد.