تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت استاندار جدید باشد
تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت استاندار جدید باشد
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس گفت: انتظارمان این است که تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با زمان‌بندی مشخص، اولویت استاندار جدید باشد.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین فرهنگی در آئین تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید آذربایجان‌شرقی در سالن اجتماعات مصلای تبریز، با اشاره به دیدار مجمع نمایندگان استان با رئیس جمهور، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های استاندار جدید و اراده دولت برای عدالت‌محوری امیدوارم استاندار آذربایجان‌شرقی به وعده‌های دولت عمل کند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مشکلاتی که به دلیل بروکراسی فراوان، در استان وجود دارد مشکل تمام‌کنندگی است، افزود: برخی پروژه‌ها مثل سدها با اعتبارات فراوان و زحمات جدی ساخته می‌شود ولی آبگیری نمی‌شود؛ لذا از استاندار جدید انتظار داریم در یک برنامه زمان‌بندی بهره‌برداری از این پروژه‌ها آغاز شود.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه برخی سدها بالای ۹۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصد پیشرفت دارد ولی به بهره‌برداری نمی‌رسد گفت: امیدوارم موانع موجود بر سر راه توسعه استان به ویژه برخی بروکراسی‌ها برداشته شود تا توسعه استان شتاب بیشتری بگیرد.

فرهنگی با بیان اینکه در سطح کشور رتبه نخست ذخایر معدنی را داریم ولی در استخراج و بهره‌برداری عقب هستیم، ابراز داشت: استاندار جدید برنامه زمان‌بندی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های معدنی ارائه دهد، معدن نفلین سینیت سراب و مس ورزقان مهمترین معادن استان هستند که باید برنامه جدی در این زمینه داشت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ سال از مصوبه هیئت دولت برای احداث بیمارستان دوم تامین اجتماعی می‌گذرد ولی هنوز معطل زمین است.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی ابراز کرد: زمینه توسعه همه جانبه استان را داریم و به سرعت می‌توان افق روشن رسید که نیاز به فشار و تحرک بیشتری داریم.

فرهنگی در پایان گفت: توسعه همه جانبه نه در مرکز استان بلکه در کل استان باید اتفاق بیفتد و در این راستا به احساس تحول در ابعاد مختلف نیاز داریم.