مبارزه با تبعیض باید بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای انجام شود
مبارزه با تبعیض باید بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای انجام شود
امام جمعه تبریز با بیان اینکه تبعیض بیشتر از فقر به مردم آسیب رسانده است، گفت: مبارزه با تبعیض باید بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای انجام شود.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز این هفته تبریز در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با بیان اینکه تبعیض بیشتر از فقر به مردم آسیب رسانده است، اظهار داشت: مبارزه با تبعیض باید بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای انجام شود.

وی افزود: قانونگرایی، پاسخگویی، شفافیت، انضباط مالی و پرهیز از اشرافی‌گری اصول و پیوست عدالت در جامعه است.

خطیب جمعه تبریز گفت: کاهش فاصله طبقاتی و شکاف بین فقیر و غنی باید صورت گیرد و هر اقدام و برنامه‌ای باید در مردم احساس کاهش این فاصله و تبعیض را ایجاد کند.

آل‌هاشم با بیان اینکه تقوا سرمایه‌ای است که انسان می‌تواند به وسیله آن نفس خود را از سقوط به وادی شهوات و نفسانیت نجات دهد، یادآور شد: بدون تقوا هیچ انسانی نمی‌تواند حیات طیبه خود در دنیا و حیات اخروی خود را تضمین کند و اثرگذارترین توفیق آن است که انسان در خانواده‌ای با تقوا پرورش یابد.

وی تصریح کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند به اندازه پدر و مادری که با تقوا هستند، انسان را به راه راست هدایت کنند و برعکس پدر مادر بی‌تقوا نیز زمینه‌ساز سقوط فرزند خود به وادی ضلالت باشد.

خطیب جمعه تبریز تصریح کرد: غذای حرام زندگی خانواده را به وادی ضلالت می‌کشاند و نمی‌تواند فرزند سالمی به جامعه تحویل دهد و خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: ای پیامبران الهی از غذاهایی که پاکیزه و حلال هستند میل کنید و اعمال صالح انجام دهید و بدانید به آنچه عمل می‌کنید آگاهم.

آل‌هاشم با بیان اینکه بی‌توجهی به غذای حلال فرزند توسط والدین، نوعی عاق فرزند است، متذکر شد: از دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی ایران و مسوولان کشوری استدعا دارم زمینه معاش خانواده‌ها را تقویت کنند تا خانواده‌ها به راه‌های حرام کشیده نشوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه تبریز اذعان داشت: در مقابل شیوه‌های پیچیده دشمنان نظام اسلامی باید پدافند غیرعامل هوشیار باشد و در مقابل هرگونه نفوذ دشمن به صورت به‌روز دفاع کنند.

وی افزود: تهدیدات خطرناک و غیرقابل جبران در صورت کم‌کاری مدیران ادارات پیش می‌آید که باید به زیردستان خود تذکرات را ارائه بدهند تا در روزهای بحران کشور دچار مشکل نشود.

آل‌هاشم با اشاره به مسئله بنزین در روزهای گذشته ابراز کرد: در هفته‌ای که گذشت در سایه حملات سایبری دشمن به پمپ بنزین‌ها، دشمن می‌خواست بلوا ایجاد کند و از اطلاع‌رسانی به موقع صدا و سیما تشکر و قدردانی دارم که اخبار صحیح را در زمانِ بروز به مردم دادند.

امام جمعه تبریز با اشاره به ۱۰ آبان سالروز شهادت اولین شهید محراب آیت‌الله قاضی طباطبایی به‌دست گروهک فرقان ادامه داد: مسجد شعبان مرکز مبارزه با رژیم طاغوت را نباید فراموش کرد که با حضور شهید آیت‌الله قاضی طباطبایی صورت می‌گرفت و همیشه دشمن و ساواک به عنوان خمینی آذربایجان، ایشان را یاد می‌کردند و منزل شهید آیت‌الله قاضی طباطبایی پایگاه و مرکز مبارزه با رژیم طاغوت بود و این شهید بزرگوار سد مستحکمی در برابر خطوط انحرافی فکری بودند

آل‌هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است ، افزود: ۱۳ آبان ۵۸ روز شکستن هیمنه کاغذی آمریکا بود که دانشجویان خط امام به صورت خود جوش لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند که از طرف امام خمینی (ره) انقلاب دوم نام گرفت.