شانس آسیایی تراکتور دوباره زنده شد!
شانس آسیایی تراکتور دوباره زنده شد!
کسب مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس و استقلال مهمترین خبر این روزهای فوتبال ایران است.

به گزارش عصرتبریز، در سال‌های گذشته همواره دریافت مجوز حرفه‌ای‌سازی یکی از موضوهات مهم و مورد توجه پیش از شروع مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بوده و البته دو باشگاه پرسپولیس و استقلال که به دلایل مختلف همیشه با مشکلات متعددی در این حوزه مواجه هستند.

در این فصل شنیده می‌شود سختگیری کنفدراسیون فوتبال آسیا چالش تازه‌ای پیش‌روی سرخابی‌ها قرار داده و موضوعات مختلفی از جمله ساختار و مالکیت این دو باشگاه، بدهی مالیاتی و مواردی از این دست ممکن است موجب شود دو تیم پرطرفدار ایرانی شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست بدهند.

در صورتی که این اتفاق تلخ روی بدهد علاوه بر سپاهان و فولاد خوزستان که مشکلی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا نخواهند داشت رویای آسیایی باشگاه‌های دیگری مثل تراکتور و گل‌گهر زنده می‌شود که حتی در صورتی که یکی از این دو تیم هم موفق به دریافت مجوز نشود پیکان به عنوان هفتمین تیم فصل شانس حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را پیدا خواهد کرد.

بر خلاف پرسپولیس، استقلال و حتی تراکتور که با مشکلات متنوع و متعددی مواجه هستند سپاهان، فولاد، گل‌گهر و پیکان از نظر معرفی زمین و محل تمرینات اختصاصی، ساختار و وضعیت سهام باشگاه و مواردی از این دست دچار مشکل نیستند.