سارق چهار میلیارد تومانی بازار فرش تبریز دستگیر شد
سارق چهار میلیارد تومانی بازار فرش تبریز دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان تبریز اعلام کرد: شخصی که اقدام به سرقت چهار میلیارد تومان فرش دستباف از بازار فرش تبریز کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش عصرتبریز، سرهنگ رمضان الهوردیان در یک گفت‌وگوی خبری، توضیح داد: پس از دریافت خبری از سوی مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اینکه یک باب مغازه فرش دستباف در بازار تبریز مورد دستبرد قرار گرفته است، ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند سارق از تعطیلی بازار استفاده کرده و شب هنگام با ورود به مغازه تعداد ۱۶ تخته فرش دستباف را به سرقت برده است.

وی افزود: ‌پس از گزارش این حادثه، بلافاصله کلانتری ۱۶ محققی تبریز به همراه عوامل تخصصی ضمن بررسی شیوه سرقت، دستورات تخصصی را برای کشف و دستگیری سارق و بررسی آثار و شواهد به جا مانده از سرقت در دستور کار قرار داد.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز اضافه کرد: برای ردیابی سارق در یک بازه زمانی۲۳ روزه قریب به ۱۲۰ دستگاه دوربین مدار بسته و حدود ۳۶ هزار عکس و حدود ۱۰۰ دستگاه خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

اللهوردیان ادامه داد: موضوع هر روز پیچیده‌تر می‌شد، اما با تلاش ماموران انتظامی، خودروی سارق که بسیار حرفه‌ای عمل کرده بود، حوالی بازار شناسایی شد و عوامل انتظامی توانستند در یک عملیات ضربتی با هماهنگی مقام قضایی و با تحت نظر گرفتن خودرو به مدت چهار ساعت و در قالب مراقبت قدم به قدم، سارق را در یکی از خیابان‌های اطراف محل سکونت وی با شگردهای خاص پلیسی دستگیر کنند.

وی گفت: سارق در همان لحظات اولیه پس از مواجهه با داده‌های موجود، لب به اعتراف گشود و از منزل نامبرده تعداد ۱۶ تخته فرش سرقتی کشف و به کلانتری انتقال یافت.

وی تشریح کرد: سارق در ادامه بازجویی‌های فنی و حرفه‌ای پلیس به تعداد هفت فقره سرقت دیگر نیز که از سال ۱۳۹۴ تاکنون از بازار فرش انجام داده بود، اعتراف کرد و بر آن اساس، تعداد ۳۵ قطعه فرش دیگر نیز که توسط وی در مکان‌های مختلف پنهان شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز گفت: تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.