مذاکره تراکتور با سرمربی سابق فنرباغچه
مذاکره تراکتور با سرمربی سابق فنرباغچه
دو مربی ترکیه‌ای شانس بالایی برای نشستن روی نیمکت تیم تراکتور دارند.

به گزارش عصرتبریز، شبی که فیروز کریمی استعفا داد از مهدی رحمتی و جواد نکونام به عنوان دو گزینه اصلی جانشینی او یاد می‌شد. باشگاه تراکتور مذاکراتی هم با نکونام انجام داد اما برکناری ویسی و فراهم شدن شرایط بازگشت به اهواز باعث شد تا نکو قید حضور در تبریز را زده و هدایت فولاد را به عهده بگیرد. رحمتی هم خیلی زود از لیست مدیران باشگاه تراکتور خارج شد و آنها اعلام کردند که به دنبال توافق با گزینه‌های خارجی مدنظرشان هستند.

هوشنگ نصیرزاده، عضو هیئت مدیره باشگاه تراکتور که طی چند ماه اخیر تمامی اخبار مهم باشگاه از سوی او اعلام شده، روز گذشته تاکید کرد که سرمربی تیم خارجی خواهد بود.

بعد از منتفی شدن حضور نکونام و رحمتی، خبری که خیلی به آن توجه شد، مذاکره باشگاه تراکتور با ارطغرول ساغلام ترکیه‌ای بود؛ آخرین مربی تراکتور پیش از خصوصی شدن که در شرایطی سخت جانشین یحیی گل محمدی شده بود.

با وجود اینکه باشگاه تراکتور هنوز نامی از گزینه‌های خارجی خود نبرده اما بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع آگاه، ساغلام یکی از جدی‌ترین گزینه‌های جانشینی کریمی به شمار می‌رود و باشگاه تبریزی با این مربی وارد مذاکره شده است. بحث طرفین به حدی پیشرفت داشته که اینک در مرحله توافق بر سر قیمت نهایی قرار دارند.

ساغلام اما تنها گزینه ترکیه‌ای تراکتوری‌ها برای جانشین کریمی نیست و آنها با یک مربی دیگر هم مذاکراتی انجام داده‌اند. از تبریز این‌گونه خبر می‌رسد که مدیران تراکتور با آیکوت کوجامان برای نشستن روی نیمکت تیم فوتبال این باشگاه مذاکراتی انجام داده‌اند. کوجامان ۵۶ ساله سابقه قهرمان کردن فنرباغچه در لیگ و جام حذفی ترکیه را دارد؛ او در دومین مقطع حضورش در فنرباغچه (۲۰۱۸-۲۰۱۷) موفق به تکرار عملکرد مقطع اول حضورش نشد و پس از ترک این تیم دو سال هدایت قونیه اسپور را به عهده داشت، سپس راهی باشاک شهیر شد اما همکاری طرفین در این باشگاه دوامی نداشت.