تضمین برای تامین منافع ملی در مذاکرات هسته‌ای اخذ شود
تضمین برای تامین منافع ملی در مذاکرات هسته‌ای اخذ شود
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: منافع جمهوری اسلامی که در این سال‌ها نادیده گرفته شده باید با گرفتن تضمین‌های لازم از طرف‌های مقابل مذاکره تامین شود.

به گزارش عصرتبریز، مسعود پزشکیان با اشاره به اعلام زمان آغاز مذاکرات برجامی ایران و ۴+۱، اظهار داشت: مذاکرات در چارچوب قواعد و مقررات بین‌المللی باید انجام شود، با تغییر دولت‌ها چارچوب مذاکرات و توافق نمی‌تواند تغییر کند، هرچند برای مذاکرات ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد اما با مشکلات و توانمندی‌های موجود باید نگاه واقع بینانه‌ای به مذاکرات داشته باشیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای دنبال فرصتی برای زدن مهر بی‌اعتمادی به جمهوری اسلامی هستند، بنابراین تیم مذاکره کننده ایران باید به نوعی وارد میدان شود که آنها نتوانند با لابی‌گری خلاف واقعیت را در نگاه بین‌المللی به افکار عمومی تفهیم کند.

وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی باید زمینه تعاملات با دنیا را تسهیل کند، اظهار‌ کرد: با نگاه‌های منفی به برجام و توافق هسته‌ای نمی‌توان به نتایج مذاکرات خوش بین بود. از این رو وزارت خارجه که مسئولیت مذاکرات را به عهده دارد باید با نگاه دقیق و کارشناسی کار خود را انجام دهد.

پزشکیان معتقد است: در مذاکرات بین المللی منافع همه طرف ها باید لحاظ شود، منافع جمهوری اسلامی ایران در این سال‌ها و پس از خروج آمریکا از برجام نه تنها تامین نشده بلکه با اعمال تحریم‌های جدید، نادید گرفته شده است، بنابراین تضمین‌های لازم برای تامین منافع ملی باید از طرف‌های مقابل گرفته شود.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مذاکرات در چارچوب و قوانین بین‌المللی باید دنبال شود تا بخشی از اموال ایران که در کشورهای دیگر بلوکه شده، آزاد شوند.