ساماندهی حاشیه‌نشینی و بافت‌های فرسوده، اولویت شهرداری منطقه ۱۰
ساماندهی حاشیه‌نشینی و بافت‌های فرسوده، اولویت شهرداری منطقه ۱۰
سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ تبریز در نخستین جلسه قرارگاه اقدام، ساماندهی و بهسازی بافت فرسوده را اولویت اصلی این منطقه عنوان کرد.

به گزارش عصرتبریز، حسن گنجی در نشست بررسی مسائل حاشیه‌نشینی که با حضور شهردار تبریز، معاونان و شهرداران مناطق ۱، ۲ و ۵ در محل شهرداری منطقه ۱۰ برگزار شد، گفت: در بین همه مسائل شهری، ساماندهی و رفع مشکل حاشیه‌نشینی در اولویت مدیریت منطقه بوده که در این زمینه نیز اولویت نخست، رفع خطر و حفظ جان شهروندان ساکن در آن مناطق است.

وی با اشاره به طرح بازآفرینی اسدگلی که یکی از پروژه‌های منطقه در حوزه احیای بافت فرسوده است، افزود: یکی از برنامه‌های اصلی و هدفمند این شهرداری، اجرای طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی منطقه اسدگلی بوده که طی آن ۲۴۰ واحد مسکونی با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد ریال شامل هزینه‌های تملک، ساخت، صدور پروانه، انشعابات و … در حال احداث است.

گنجی یادآور شد: برای دسترسی به واحدهای مسکونی ایمن این مناطق، باید لایحه‌ای تنظیم شود و طی ضوابطی، تعریض کوچه‌ها و کاربری‌های عمومی مورد نیاز قید شود.

وی با تاکید بر بهسازی معابر محدوده، افزود: شهرداری منطقه ۱۰ در مورد بازآفرینی از چند جبهه وارد کار شده و در جهت ساماندهی و بهسازی بافت کم‌برخوردار حاشیه شهر تلاش می‌کند.