افزایش تعداد نمایندگان طی ۲۰ سال گذشته اجرایی نشده است
افزایش تعداد نمایندگان طی ۲۰ سال گذشته اجرایی نشده است
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد افزایش تعداد نمایندگان طی ۲۰ سال گذشته اجرایی نشده است.

به گزارش عصرتبریز، احمد علیرضا بیگی در رابطه با اهمیت اصلاح جدول حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب تاکید دارد که مردم در هر جغرافیایی باید احساس کنند فردی در قوه مقننه نمایندگی آنها را بر عهده دارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین موضوع افزایش تعداد نمایندگان طی هر ۱۰ سال در قانون اساسی پیش‌بینی شده و بخشی از حقوق ملت است که باید محقق شود.

وی ادامه داد: وسعت جغرافیایی، پراکندگی جمعیت و غیره مولفه‌هایی هستند که باید در افزایش تعداد منتخبان ملت مورد توجه قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: این مهم در حالی است که موضوع اهمیت اصلاح جدول حوزه انتخابیه مجلس در دوره‌های گذشته بنا به دلایل مختلف مانند بارمالی و مشمول اصل ۷۵ شدن و غیره مورد توافق قرار نگرفت از این رو طی ۲۰ سال گذشته شاهد عدم اجرای این قانون هستیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئله افزایش تعداد نمایندگان نیازمند ارائه لایحه از سوی دولت است تا مشکلات مردم از سوی منتخبان آنها با دقت بیشتری بررسی شود؛ امکان به نتیجه رسیدن طرح با موضوع مذکور وجود دارد.