تذکر آل‌هاشم به وزیر نیرو برای مازوت‌سوزی نیروگاه تبریز
تذکر آل‌هاشم به وزیر نیرو برای مازوت‌سوزی نیروگاه تبریز
امام جمعه تبریز با انتقاد از بی‌توجهی به شرایط بحرانی آلودگی هوای تبریز ناشی از سوخت نیروگاه گفت: لازم است وزارت نیرو در این زمینه سریع وارد عمل و این آلودگی فوری رفع شود.

به گزارش عصرتبریز، سید محمد علی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز که با رعایت اصول بهداشتی در مصلی امام خمینی این شهر برگزار شد، با انتقاد از بی‌توجهی به شرایط بحرانی آلودگی هوای تبریز ناشی از سوخت نیروگاه گفت: لازم است وزارت نیرو در این زمینه سریع وارد عمل و این آلودگی فوری رفع شود.

آل‌هاشم افزود: مردم تبریز از عملکرد وزارت نیرو در بی‌توجهی به سوخت مازوت نیروگاه حرارتی تبریز به شدت گله دارند و باید اقدامات اساسی در این زمینه صورت گیرد.

وی اظهار کرد: بنده از وزارت نیرو و وزارت نفت سوال دارم چرا استفاده از مازوت در نیروگاه تبریز به اوج خود رسیده است؟ البته در این میان نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی باید پیگیر باشید چطور می‌شود در نیروگاه‌های تهران، کرج و اصفهان اجازه استفاده از مازوت داده نمی‌شود اما در تبریز اجازه استفاده از مازوت در نیروگاه حرارتی داده می‌شود؟

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به پیگیری استاندار آذربایجان‌شرقی در این خصوص، ابراز امیدواری کرد این پیگیری‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه منجر شود.