مطالبات کارگران تا پایان سال پرداخت می‌شود
مطالبات کارگران تا پایان سال پرداخت می‌شود
مدیر عامل ایران خودرو تبریز اعلام کرد: بسیاری از مسائل مربوط به حوزه منابع انسانی کارخانه حل و فصل شده است و مطالبات کارگران تا پایان امسال پرداخت می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، حمید حاجی‌زاد منصور روز شنبه در نشست کاری با کارکنان ایران خودرو تبریز در محل سالن‌های تولید و مونتاژ این مجموعه صنعتی افزود: منابع انسانی اصلی‌ترین مولفه بهره‌وری تولید و افزایش کارایی و اشتغال مولد است و رمز پیشرفت هر سازمان یا مجموعه صنعتی مرهون تلاش و کوشش آنها در رشد اقتصادی و رونق مضاعف صنعت است.

وی گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده تاکنون، کارکنان معوقات حقوق نداشته و مزایای قانونی مطابق با قانون کار و زودتر از موعد پرداخت شده است.

مدیر عامل ایران خودرو تبریز اضافه کرد: با تلاش و همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و اخذ تأییدیه‌های لازم، طرح طبقه‌بندی کارکنان با احتساب ضریب ریالی مزدی و شغلی بطور کامل از اول آبان ماه سال جاری اجرا شده و ما به التفاوت اجرای این طرح از اول سال ۱۴۰۰ محاسبه و در عرض ۴ ماه باقیمانده سال به حساب کارکنان واریز خواهد شد.

حاجی‌زاد منصور تشریح کرد: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل کارکنان ایران خودرو تبریز در سطح صنایع استان بی‌سابقه است.

مدیرعامل ایران خودرو تبریز بیان کرد: در راستای افزایش بهره‌وری تولید پاداش شش ماهه تولید برای کارکنان در سطح گروه صنعتی ایران خودرو محاسبه و پرداخت شده است.

وی در ادامه با اشاره به طرح همسان‌سازی تقریبی پاداش‌های غیرنقدی کارکنان با گروه صنعتی ایران خودرو افزود: پیرو رایزنی صورت گرفته با گروه صنعتی ایران خودرو مقرر شده است تمامی پاداش‌های غیرنقدی کارکنان بصورت تقریباً یکسان پرداخت شود.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به تعطیلی توافقی همه پنجشنبه‌های هفته در طول سال که ایران خودرو تبریز در مقایسه با سایر صنایع استان از این امر مستثنی است و درصورت کار تقریباً مبلغ شش میلیون ریال فقط بابت اضافه کاری پنجشنبه‌ها برای کارکنان محاسبه و پرداخت می‌شود.