۹۵۰ کیلومتر از راه‌های آذربایجان‌شرقی برف‌روبی شد
۹۵۰ کیلومتر از راه‌های آذربایجان‌شرقی برف‌روبی شد

معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال بارش‌های دو روز گذشته ۹۵۰کیلومتر باند از راه‌های استان توسط گروه‌های راهداری برف‌روبی‌، نمک و شن‌پاشی شد.

به گزارش عصرتبریز، غلامرضا رسول‌زاده با بیان اینکه در اجرای عملیات راهداری زمستانی در بارش‌های اخیر ۱۳۰ تن مخلوط شن و نمک در جاده‌های استان استفاده شده است، افزود: در این ۲ روز ۱۱۰ مورد راه روستایی در شهرستان‌های تبریز، بستان آباد، چاراویماق، سراب، مراغه و هشترود برف روبی شده است.

وی اظهار داشت: راه تعدادی از روستاهای این شهرستان‌ها در مناطق سخت عبور بسته شده است، اظهار داشت: راهداران تلاش می‌کنند تا در سریع‌ترین زمان آنها را بازگشایی کنند و در این ۲ روز به ۷۸ مسافر و کاربر جاده‌ای در استان از سوی راهداران کمک‌رسانی شده است.

معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بیشترین میزان برف‌روبی در آزادراه تبریز-زنجان و جاده‌های بستان‌آباد، هشترود، چاراویماق، مراغه، تبریز، سراب و مرند انجام شده است.

رسول‌زاده، کل راه‌های تحت پوشش برف‌روبی استان را بیش از ۱۴ هزار کیلومتر و تعداد نقاط کوهستانی برف گیر استان را ۳۸ مورد اعلام کرد و ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در راستای وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه همکاران، بکارگیری کلیه امکانات، استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت‌های راهداری به ویژه در جاده‌های پرتردد نسبت به خدمات‌رسانی به کاربران جاده‌ها اقدام می‌کنند.

وی یادآوری کرد: راهدارخانه‌ها در راه‌های اصلی و فرعی برای امدادرسانی و ارائه خدمات به موقع به مسافران و کاربران راه‌ها آماده سازی و تجهیز شده و این اداره کل آماده همکاری و تعامل با مسؤولان استانی، شهرستانی، نیروهای انتظامی و پلیس راه، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی برای افزایش ایمنی عبور و مرور در ایام زمستان است.