تبدیل آذربایجان‌ شرقی به پناهگاه صنایع آلاینده در کشور!
تبدیل آذربایجان‌ شرقی به پناهگاه صنایع آلاینده در کشور!
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌ شرقی با انتقاد از رشد شتابان صنایع فولادی در استان، گفت: با روندی که پیش می‌رود، آذربایجان‌ شرقی تبدیل به پناهگاه صنایع آلاینده در کشور شده است.

به گزارش عصرتبریز، داوود بهبودی اظهار کرد: دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی تکلیف برنامه ششم توسعه بود که عملکرد اقتصادی کشور نشان می‌دهد این میزان رشد تحقق نیافته است.

وی افزود: در مقطع کنونی دولت اصلی‌ترین اولویت خود را روی تحقق رشد اقتصادی متمرکز کرده و بر این اساس لازم است، تمام منابع و ظرفیت‌های استان در جهت توسعه صادرات، ارتقاء بهره‌وری، جذب سرمایه‌گ‎ذاری و در نهایت دستیابی به رشد اقتصادی مورد انتظار ساماندهی شود.

بهبودی، بر لزوم تکمیل زنجیره تامین صنایع اولویت‌دار استان از جمله ساخت ماشین‌آلات، قطعات خودرو، لوازم خانگی و کیف و کفش، تاکید و تصریح کرد: با تکمیل زنجیره ارزش و تامین این صنایع می‌توان زمینه توانمندسازی و رقابت‌پذیری واحدهای تولیدی استان را ارتقاء بخشید.

این اقتصاددان همچنین استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ارس و منطقه ویژه اقتصادی سهلان به عنوان پارک لجستیک را برای تحقق رشد اقتصادی مورد انتظار ضروری برشمرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌ شرقی، تصریح کرد: جایگاه صنعتی استان در کشور هرچند قابل قبول است، ولی باید برای ارتقاء این جایگاه برنامه‌ریزی‌های موثرتری صورت گیرد.

وی با انتقاد از رشد شتابان صنایع فولادی در استان، گفت: با روندی که پیش می‌رود آذربایجان‌شرقی تبدیل به پناهگاه صنایع آلاینده در کشور شده است که برای این مسأله نیز باید چاره‌اندیشی‌های لازم صورت گیرد.