ما سهم خودمان را از شرکت مس می خواهیم
ما سهم خودمان را از شرکت مس می خواهیم
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث انتقال مالکیت تیم های فوتبال تراکتور و ماشین‌سازی به شرکت مس، از قوانین شرکت‌ها تبعیت می‌کنیم.

به گزارش عصرتبریز، روح الله متفکر آزاد روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: تمامی مجموعه های اقتصادی قواعدی دارند و بر اساس آن و طبق تصمیمات مجامع عمومی عمل می کنند.

وی به جلسه واگذاری مالکیت باشگاه های فرهنگی- ورزشی تراکتور و ماشین سازی تبریز به شرکت ملی صنایع مس ایران اشاره کرد و گفت: در این جلسه که با حضور وزیر صمت برگزار شد، در واقع قفل این اقدام باز شد و بقیه امور با طی فرآیند قانونی  انجام خواهد شد.

وی همچنین به تلاش نمایندگان آذربایجان شرقی برای تشکیل شرکت مستقل مس آذربایجان نیز اشاره کرد و افزود: اقداماتی در این زمینه انجام شده که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد و اگر این اتفاق بیافتد بعید می دانم شرکت مس آذربایجان تراکتور و ماشین سازی را نخواهد.

متفکرآزاد همچنین به صحبت های پورابراهیمی، نماینده کرمان در مورد واگذاری این ۲ باشگاه ورزشی که در رسانه ها منتشر شده است، اشاره و اظهار کرد: در صحت علنی مجلس خطاب به وی اعلام کردم که ما سهم خودمان را از شرکت مس که تاکنون داده نشده  است، می خواهیم و کاری به سهم کرمان نداریم.

وی خاطرنشان کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران در قبال درآمدهایی که از منطقه دارد، مسئولیت هایی نیز دارد که مهم ترین آن، ایفای مسئولیت های اجتماعی است که تاکنون محقق نشده است.