وزارت اطلاعات: انهدام بزرگترین شبکه جاسوسی اسراییل در آذربایجان‌غربی
وزارت اطلاعات: انهدام بزرگترین شبکه جاسوسی اسراییل در آذربایجان‌غربی
مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان‌غربی از انهدام بزرگترین شبکه جاسوسی رژیم صهیونیستی در استان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان‌غربی در هفتمین نشست صمیمی ۴ساعته با اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی اظهار کرد: تامین امنیت و منافع ملی از اولویت‌های مجموعه سربازان گمنام است و دراین زمینه شبانه‌روز  فعالیت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در چند روز گذشته یکی از بزرگترین اقدامات امنیتی در مقابله با عوامل و شبکه جاسوسی رژیم صهیونیستی در آذربایجان غربی صورت گرفت که طی چند روز آینده به صورت ملی توسط وزارت اطلاعات جزئیات آن از طریق رسانه ملی اطلاع رسانی خواهد شد.

این مقام امنیتی استان با اشاره به برخی اقدامات  سربازان گمنام در آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد:دستگیری ۷ فرد در شرکت های آب و منطقه ای و آب و فاضلاب،دستگیری ۱۷نفر در حوزه های دامپزشکی، بازرگانی، پیله‌وری، تولید و تجارت ،جلوگیری از استخراج ۱۶۰میلیارد ریال رمز ارزهای دیجیتال،مقابله با یک هزار ۱۶۵میلیارد تومان زمین‌خواری،شناسایی و توقیف ۱۱انبار بزرگ اقلام معیشتی و کشف یک هزارکارتن لوازم یدکی خودرو بخشی از اقداماتی بود که اجازه ارائه آن را داشتم.

وی افزود: مبارزه با فساد ادامه دار است و در این زمینه تعللی وجود ندارد و وظیفه این دستگاه امنیتی بررسی، دستگیری و ارائه مستندات بهمراه پرونده به مراجع قضائی است و نتیجه نهایی را آن‌ها بررسی و اعلام می‌کنند.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان‌غربی اظهار داشت: پرونده مجموعه شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر روند بررسی خود را طی می‌کند و در دادستانی و شعبه دادگاها، در حال رسیدگی است.

وی با اشاره به همکاری های امنیتی با کشورهای همسایه گفت: وظیفه ما تسهیل مسئله های امنیتی کشور است و ارتباطات و تعاملات خوبی با مجموعه‌های امنیتی کشورهای همسایه داریم.

وی گفت: سربازان گمنام در هفته های اخیر باند مشاورین املاک که ۳۰مورد کلاهبرداری و انتقال سند منازل اشخاص را با ترفندهای مختلف به نام افراد دیگر می‌زدند منهدم و سندها و کلیدهای منازل را تحویل صاحبان منازل داده اند.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد:اراذل اوباش تنها به کسی گفته نمی شود که در محله عربده‌کشی کند،امروز در سطح جامعه ارازل اوباش های امنیتی،اقتصادی،مرز و اجتماعی توسط دشمنان نظام اجیر می شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سربازان گمنام امام زمان(عج)در تمامی حوزه ها و بخش های کلان و موضوعاتی که ارتباط مستقیم با زندگی مردم دارند ورود پیدا می‌کند اظهار کرد؛فساد ستیزی،تبعیض ستیزی و ظلم ستیزی از اصلی ترین ماموریت های مجموعه وزارت اطلاعات است .

وی به انتصاب مدیران در استان اشاره کرد و گفت: وظیفه اداره کل اطلاعات تنها بررسی صلاحیت های امنیتی، اخلاقی و سیاسی افراد است و در صورت نیاز درخصوص توان مدیریتی فرد فقط د رحد مشاوره به مقام عالی استان اعلام می‌کنیم و وی مختار است که چه کسانی را درعرصه های مدیریتی انتخاب کند.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان‌غربی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: طی چند ماه اخیر تعداد زیادی پزشک قلابی، مطب غیرمجاز، جلوگیری از ۲۰مورد فرار مالیاتی با بدهی ۲۶۰ میلیارد ریالی و واگذاری ۱۶۰هکتار زمین کشاورزی به صاحبان اصلی خود توسط مجموعه اداره کل اطلاعات استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مدیران حراست نهاد‌ها، باید در خدمت این کشور باشند نه مدیران افزود: انتخاب مدیران حراست بر عهده اداره کل اطلاعات است و هیچ مدیری نمی‌تواند افرادی را انتخاب کنند.

وی در ادامه توضیحاتی در رابطه با برجام ارائه داد و افزود: خط قرمزهایی از طرف ایران در رابطه با برجام مطرح است که امیدواریم به جمع بندی مثبتی برسد؛ اما باید اعلام کنیم که تامین منافع ملی برای تیم مذاکره کننده در اولویت قرار دارد.

وی یادآور شد: دولت حرکت چرخ‌های اقتصادی کشور را به برجام گره نزده و در همین شرایط سخت تحریمی نیز صادرات نفت انجام می‌شود البته در حاشیه برجام گشایش‌هایی اتفاق افتاده که باید آرام آرام در زندگی و معیشت مردم نمایان شود.