میلیاردها تومان به‌صورت رایگان در اختیار بانک شهر قرار گرفته!
میلیاردها تومان به‌صورت رایگان در اختیار بانک شهر قرار گرفته!
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از سال ۱۳۸۸ تاکنون امکانات شهرداری تبریز به ارزش میلیاردها تومان به‌صورت رایگان در اختیار بانک شهر قرار گرفته که باید مشخص شود چه کسانی از این امر متنفع شده‌اند.

به گزارش عصرتبریز،حجت‌الاسلام رسول برگی در جلسه شورای شهر اظهار کرد: پیش از این در خصوص بانک شهر تذکری داده بودم و در این راستا به کمیسیون تحقیق، نظارت، ارزیابی و حقوقی شورای شهر تکلیفی داده بودیم تا بررسی‌هایی صورت گیرد، چراکه ما در مقابل حفظ بیت‌المال سکوت نمی‌کنیم.

وی افزود: در این‌باره از حراست تقاضا کرده بودیم که گزارشی در خصوص بانک شهر به ما ارائه دهند و آنها نیز روز گذشته در کمیسیون نسبت به این موضوع اقدام کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: از سال ۱۳۸۸ تاکنون امکانات شهرداری تبریز به ارزش میلیاردها تومان به‌صورت رایگان در اختیار بانک شهر قرار گرفته بدون اینکه ریالی برای شهرداری منفعت داشته باشد.

وی با بیان اینکه بانک شهر به هیچ عنوان آورده‌ای برای شهرداری ندارد، متذکر شد: کارشناس رسمی دادگستری ملک ۱۴۰ متری بانک را ۴۵ متر گزارش داده و بعدا گفته که اشتباه کردم، یا اینکه چون همسر فلان مدیر در انتخابات شکست خورده و برای اینکه افسرده نشود در بانک شهر مشغول به کار شود و امتیازاتی به بانک بدهند را چه کسی پاسخگوست؟ این حق میلیاردی چرا باید به بانک شهر داده شود؟ لطفا نهادهای نظارتی وارد بحث شود که بانک شهر چه ضررهایی به شهر وارد شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: این موضوع تاکنون از سوی نهادهای نظارتی مورد بررسی قرار نگرفته و فقط در اواخر دوره پنجم شهردار وقت دستوری صادر کرده‌اند که قراردادی در این راستا تدوین شود، باید مشخص شود چه کسانی از این امر متنفع شده‌اند.

برگی گفت: شهرداری را ملزم می‌کنیم اولا به بانک شهر نامه بزند تا محل‌های مورد نظر تخلیه شود و دوما از بانک‌ها دعوت شود تا در مزایده این محل‌ها شرکت کنند.