کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در جذب اعتبارات
کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در جذب اعتبارات
معاون استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به اینکه اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه پرداخت خواهد شد، گفت: بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی با مشارکت بیشتر در راستای تسهیل و تسریع در روند جذب این تسهیلات تلاش کنند.

به گزارش عصرتبریز، محمد کلامی در جلسه بررسی اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه، گفت: ۳۱ طرح استانی برای دریافت این اعتبارات معرفی شده‌ است و تاکنون هیچ رقمی پرداخت نشده است که نشان از کم‌کاری دستگاه‌ها دارد.

وی اظهار داشت: واحدهای تولیدی در تمامی بخش‌ها نیاز به افزایش سرمایه در گردش دارند که این امر ناشی از مسائلی مانند افزایش حقوق کارگران، افزایش قیمت حامل‌های انرژی و حذف ارز ترجیحی است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون از تسهیلات تبصره ۱۸ هیچ رقمی به طرح‌های استانی پرداخت نشده است، افزود: اهمال و کم‌کاری در این زمینه به هیچ وجه قابل قبول نیست و دستگاه‌های مسئول باید در این خصوص پاسخگو باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خواستار اعلام دلایل عدم پرداخت این تسهیلات از سوی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل شد.

واقف بهروزی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی نیز ضمن ارائه گزارشی از تسهیلات موضوع جزء ۱ تا ۹ بند (الف) تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و سهم استانی بانک‌ها، طرح‌های معرفی‌شده جهت تکمیل پرونده و پرداخت تسهیلات، تسریع در بررسی و اعلام طرح متقاضیانی که ثبت‌نام کرده‌اند را خواستار شد.

در این جلسه تعدادی از طرح‌های مصوب در کمیته استانی و مبلغ مصوب (درگردش و ثابت) با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط و مدیران بانک‌های عامل مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.