ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در تبریز فراهم است
ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در تبریز فراهم است
معاون وزیر امور خارجه گفت: توسعه‌ی روابط بین‌الملل، می‌تواند عامل مهمی در برقراری جریان اقتصادی باشد و با توجه به وجود ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در تبریز، این فرصت برای شهر فراهم است.

به گزارش عصرتبریز، عبدالله سهرابی در دیدار شهردار تبریز با بیان اینکه تبریز نامی آشنا در فرهنگ و اقتصاد جهانی است، گفت: یکی از استانهای مطرح کشور آذربایجان شرقی و مرکز آن تبریز است که از دیرباز نام آن در بین تفکرهای کشورهای مختلف در حوزه‌ فرهنگ، اقتصاد و تجارت وجود داشته است.

یعقوب هوشیار، شهردار تبریز نیز در این دیدار توسعه روابط بین‌الملل عامل مهمی در برقراری جریان اقتصادی دانست و افزود: فضا و ظرفیت‌های بزرگی برای سرمایه‌گذاری در تبریز وجود دارد اما با این حال، شهر از لحاظ برخی زیرساخت‌ها دچار مشکل است و لازم است که با کمک دولت و استفاده از اعتبارات ملی و دولتی، این مشکلات برطرف شود.

وی ادامه داد: برای مثال ما در بحث اتوبوسرانی نیاز به خرید اتوبوس جدید داریم و ناوگان تاکسیرانی ما ۱۰ سال است که تغییری نکرده و بیش از پنج هزار تاکسی فرسوده در تبریز تردد می‌کنند. اگر سه هزار دستگاه تاکسی نو وارد کنیم، مشکل ناوگان تاکسیرانی تبریز حل شده و حتی شکل شهر درست می‌شود.

هوشیار همچنین به لزوم تخصیص فاینانس به مترو تبریز تاکید کرد و گفت: علاوه بر موضوع مهم مترو که یکی از پروژه‌های مهم تبریز است، سیستم آتش‌نشانی شهر نیز از لحاظ تجهیزات دچار مشکل است و لازم که در اسرع وقت نسبت به خرید و بکارگیری این تجهیزات اقدام شود.