تبریز با اقدامات گسترده به استقبال گردشگران تابستانی می‌رود
تبریز با اقدامات گسترده به استقبال گردشگران تابستانی می‌رود
شهردار تبریز از آغاز اقدامات اجرایی برای استقبال شایسته از گردشگران تابستانی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، یعقوب هوشیار امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به تعیین تکلیف دو موضوع مهم در هفته گذشته، گفت: اولین موضوع میدان تیر بود که دو دهه بلاتکلیف مانده بود و دیگری بحث هتل پنج ستاره در خاوران است که با نظر مساعد استاندار مقرر شد کار احداث آن شروع شود.

وی با قدردانی از معاونت خدمات شهری در رابطه با خدماتی که در راستای نگهداشت شهری به صورت ضربتی انجام شده، افزود: از سازمان عمران شهرداری نیز به خاطر جدیت در بحث تولید آسفالت قدردانی می‌کنم.

شهردار تبریز خبر داد: دومین طرح، طرح تثبیت وضعیت خدمات شهری در مناطق است که ۱۰ محور دارد و از اول تیر به مدت سه ماه اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: برای اقداماتی که در رابطه با بحث استقبال از میهمانان و گردشگران تابستانی داریم، ۳۳محوز تعیین شده است که اجرا می‌شود.

هوشیار تشریح کرد: تاکسی “از من بپرس”، اتوبوس تبریزگردی، رسیدگی به وضعیت سرویس‌های بهداشتی، رسیدگی به وضعیت پارک‌ها از لحاظ اسکان، نورپردازی تقاطع‌های غیرهمسطح، تنطیف شهری، استقرار واحدهای اطلاع‌رسانی در فرودگاه و راه‌آهن، رسیدگی به وضعیت آبنماها، آمادگی مراکز تاریخی و تفریحی هم چون ائل گلی، مقبره‌الشعرا، کارواش‌های رایگان، آماده‌سازی پارک‌ها، پاکسازی روزانه پارک‌ها، رسیدگی به وسایل بازی پارک‌ها، راه‌انداز جنگ‌های شادی، موسیقی زنده محلی، جشنواره‌های محلی و فصاهای محلی، جشنواره‌های بازی‌های محلی و راه‌اندازی اتوبوس‌های شادی و فضاسازی و زیباسازی شهر، مواردی هستند در راستای زیباسازی و استقبال از میهمانان تابستانی ابلاغ شده است.

وی ابراز کرد: امیدوارم با تثبیت وضعیت خدمات شهری در سه ماه آینده وضعیت شهر را که گاها با دیگر شهرها مقایسه می‌شود، بهبود ببخشیم.

شهردار تبریز در پایان یادآور شد: در دوره جدید مدیریت شهری ما ۱۴۰۰ میلیاردتومان بدهی پرداخت کرده‌ایم.