برگزاری رزمایش گردان‌های بیت المقدس و کوثر سپاه ناحیه امامت تبریز
برگزاری رزمایش گردان‌های بیت المقدس و کوثر سپاه ناحیه امامت تبریز
فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز گفت: رزمایش گردان‌های بیت المقدس و کوثر سپاه ناحیه امامت تبریز، با بکارگیری ۵ گردان در روزهای دوم و سوم تیرماه برگزار می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، سرهنگ پاسدار حسین پور اسماعیل شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در تبریز گفت: رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر با هدف حفظ انسجام و ارتقا آمادگی و توانمندی‌های دفاعی، امنیتی و امدادی بسیجیان در قالب ۵ گردان حوزه محور، چهار گردان بیت المقدس برادران و یک گردان کوثر خواهران در دوم و سوم تیرماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به لزوم آمادگی همه جانبه بسیجیان سرافراز در عرصه‌های رزمی، دفاعی در مقابل هرگونه تهدیدات دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: در این رزمایش شاهد حضور و نمایش اقتدار بسیجیان در سطح شهرستان و بخش‌های تابعه با انجام مأموریت‌های امداد نجات و مقابله با حوادث و بلایای طبیعی با عنوان زلزله و بمباران هوایی خواهیم بود و آمادگی بسیجیان و دستگاه‌های خدمات رسان از جمله هلال‌احمر، اورژانس، شهرداری و … مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز در ادامه افزود: در مأموریت امنیتی گردان‌های عمل کننده با هدف مقابله با اغتشاشات و ناآرامی‌ها و تهدیدات متصوره، تمرین و آمادگی خود را نشان خواهیم داد.

پوراسماعیل سومین موضوع مورد تمرین در این رزمایش را بحث دفاع شهری (کوی و برزن) با هدف دفاع از مراکز حساس و مهم و ایجاد امنیت در محلات در منطقه مورد رزمایش دانست و گفت: این رزمایش در دو روز برگزار می‌شود و پایان بخش تمرینات و رزمایش، حضور پرشور بسیجیان و منسجم در میعادگاه‌های نماز جمعه تبریز و بخش خسروشاه و شهر سردرود خواهد بود.