به خاطر نذرم حکم گینس خودم را به آستان قدس رضوی اهدا کردم
به خاطر نذرم حکم گینس خودم را به آستان قدس رضوی اهدا کردم
مرد حافظه جهان حکم گینس خود را به آستان قدس رضوی اهدا کرد.

به گزارش عصرتبریز محمدرضا حسن زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در خانواده‌ای معتقد تربیت شده‌ام. انگیزه اصلی من برای اهدای این حکم به موزه آستان قدس رضوی، نذریب بود که داشتم.

وی ادامه داد: رکورد اول من حفظ ۵۸ لغت زبان انگلیسی در مدت زمان یک دقیقه بود. و رکورد دومی هک داشته ام مربوط به  من حفظ ۱۲۸ عدد به صورت رندم در یک دقیقه بود.

حسن زاده گفت در دوران مدرسه دانش آموز زرنگی نبودم و تنبل بودم. اما یک اتفاق باعث شد تا بتوانم استعداد خودم را کشف و شکوفا کنم. در این راستا نیز سعی دارم افرادی مانند خودم را تربیت و در سطج کشور تکثیر کنم تا بتوانند فعالیت کنند..

مرد حافظه جهان نکاتی در خصوص تقویت حافظه مطرح کرد و گفت: برای این کار سه عامل بسیار مهم است. رعایت تغذیه ، ورزش و فراگیری تکنیک های تقویت حافظه

وی افزود: حتما باید در برنامه روزانه مدت زمانی را برای ورزش اختصاص داد. نفس عمیق کشیدن تاثیر بسزایی بر روی عملکرد مغز دارد. در مورد تغذیه نیز توصیه میکنیم تعداد وعده غذایی بیشتر شده و حجم غذای مصرفی کاهش پیدا کند. تکنیک‌های لازم را نیز به علاقه‌مندان یاد می‌دهیم.

حسن‌زاده در ادامه از تلاش برای تهیه بسته آموزشی تقویت حافظه برای کودکان زیر ۱۰ سال برای اولین بار در جهان خبر داد و گفت: تحقیقات علمی بسیاری در این رابطه انجام می‌دهم و تمام توان خود را به کار گرفته‌ام تا قوی‌ترین بسته آموزشی در جهان را آماده کنم که با کمک خداوند، به زودی این بسته آموزشی را ارائه خواهم کرد.

رکورددار حافظه جهان گفت: افرادی که ادعای مرد حافظه جهان را دارند باید برای ادعای خود مدرک معتبر ارائه کنند و رزومه مشخصی داشته باشند. وگرنه با انتشار اخبار فیک و ادعاهای رسانه ای این کار ممکن نیست.

وی با اشاره به اینکه نخبه‌ها زاده نمی‌شوند، گفت: همه انسان ها نخبه هستند و طبق یک اصل نخبه ها زاده نمی شوند بلکه ساخته می شوند و این ها را ما باید آموزش دهیم.

وی به مشکلات خود نیز اشاره کرد و گفت: هیچ وقت انتظار مادی انتظار مادی از مسئولان نداشتم و نمی گویم که من را حمایت کنند. دغدغه‌ی که دارم این است که بتوانم به همه آموزش رایگان دهم.

مدیرکل بنیاد شهید نیز که در در این مراسم حضور داشت گفت: هر حرکتی که استعدادهای انسان را از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل کند، قابل تحسین است.

وی گفت: پدر آقای حسن زاده از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است و بنده خوشحالم که این موفقیت توسط ایشان ثبت شده است.

جابر ابوالفتح زاده افزود: ودیعه بزرگی که شهدا با فداکاری و از جان گذشتگی به دست آورده اند، ارزش های ماندگاری هستند که برای ما به یادگار گذاشته اند و ما نیز تلاش می کنیم راهشان را ادامه دهیم.

 

  • خبرنگار: سعید خسروشاهی