حل مشکلات کشور به روش دکمه ای نیست
حل مشکلات کشور به روش دکمه ای نیست
دبیر کمیسیون اجتماعی گفت: گفته های آرمانی با واقعیت ها متفاوت است، بیشتر ناعدالتی های ما در حوزه توزیع نظامات و منابع مالی کشور اتفاق می‌افتد.

به گزارش عصرتبریز، حسین حاتمی، در جلسه پاسخ به مطالبات دانشجویی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، و مشکلات موجود سطح شهری، عنوان کرد: مسائل مطرح شده مسائل متنوعی از دغدغه های مردم شهر است، ما باید دستاورد های این مشکلات را یکجا مشاهده کنیم، در برابر معضلات جامعه و اجتماع اگر کسی بخواهد مطالعه ای انجام دهد باید داده ها را در جهان بزرگتر مشاهده کند. چرا که جهان پس از انقلاب رونانس، عصر فروریختن روایات سنتی شده و اکنون تجربه جدیدی از مراودات را تجربه می‌کند.

وی گفت: ظهور و گسترش ارتباطات از طریق رسانه ها، به خصوص با ورود پلتفرم های فضای مجازی به نحوی غیر قابل کنترل شده و محدود است، از این طریق مراودات جهانی، سبک زندگی، افکار، خواسته های مردم تغییر کرده و دچار چالش شده است.

دبیر کمیسیون اجتماعی اظهار کرد: دستاورد های انقلاب اسلامی در حوزه های فرهنگی علیرغم با همه فرو پاشی ها و خدشه های دشمنان روبه‌رو شده و اما باز موفقیت به دست آوردند. البته کسی که در جامعه بدون ورود به فضای ارتباطات زندگی کرده، با انسانی که در هیاهوی ارتباطات قرار دارد طبیعتا سبک زندگی متفاوتی که بیشتر متکی به آرمان های انقلابی و سنت است را در بر خواهد داشت، اما جامعه به شدت در حال تغییر و تحول است، که چنین موقعیت ها به سختی قابل کنترل است.

وی افزود: هجمه دشمن و عملیات از پیش طراحی شده آن ها سعی در تخریب شبکه های فارسی زبان ما دارند. در حال حاضر دشمنان ما، ۱۶۴ شبکه ماهواره‌ای در مقابل ۵۰ شبکه استانی کشور ایجاد کردند که سعی در تخریب ساختار فرهنگی ایران را دارند.

نماینده شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند همچنین با اشاره به ظرفیت جامعه در برابر حجاب خاطرنشان کرد: اگر کیفیت حمله های دشمنان را در نظر بگیریم که سعی در حجاب زدایی دارد، ما می‌توانیم با مقاومت و استقامت نفوذ دشمن را از بین ببریم، شاید افراد بد حجاب و یا کم حجاب در پلتفرم های مجازی باعث می‌شود تا فکر کنیم در جامعه افراد با عفاف کمتر شده اما باید دانست دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دستاورد های بالایی است که حضور زنان محجبه در جامعه اسلامی گویای این مقاومت است.

حاتمی با بیان اینکه آسیب‌ها و چالش‌های کشور باید شناسایی شود، توضیح داد: آسیب‌های اجتماعی در دایره توجه کمیسیون اجتماعی قرار دارند و بر روی طلاق، کودکان کار، اعتیاد و حاشیه نشینی اقدامات بیشتری انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وارد نبرد استراتژیک در جنگ فرهنگی شده‌ایم و قطعاً قربانی خواهیم داشت، افزود: اگر ما با شناسایی آسیب ها و مشکلات چالش ها را حل کنیم، فضاها و پلتفرم هایمان را ترمیم دهیم باز هم با تاثیرات شبکه های اجتماعی با وضع موجود فاصله خواهد داشت. مدیریت مسائل کشوری ریز و درشت به توانایی مطلوب نیاز دارد بر این اساس باید با اولویت بندی دهک های جامعه برای کلان کشور تصمیم بگیریم.

نماینده شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند تاکید کرد: حل مشکلات کشور به روش دکمه ای نیست، که ما با زدن دکمه انواع مشکلات جامعه را رفع کنیم، گفته های آرمانی با واقعیت ها متفاوت است، بیشتر ناعدالتی ما در حوزه توزیع نظامات و منابع مالی کشور اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه سعی داریم با جهت گیری دولت به سمت دهک بندی مشکلات جامعه را در خصوص یارانه های دریافتی رفع کنیم، گفت: نظام دهک بندی باید به سمت صدک بندی سوق داده شود و منابع مالی کشور مناسب‌تر در سطح جامعه توزیع شوند؛ باید فرآیند و نظامات اصلاح شوند و جامعه به سمت تغییر پیش رود.

وی اظهار کرد: اما باید دانست که تغییر رفتار و فرهنگ در این اصلاحات با مقاومت همراه بوده، زمان بر و هزینه بر خواهد بود