مدیریت شهری ایران پای ثابت برنامه‌های اربعین
مدیریت شهری ایران پای ثابت برنامه‌های اربعین
شهردار تبریز در دیدار با استاندار کربلا، با قدردانی از میزبانی کربلای معلی در برگزاری برنامه‌های اربعین، خاطرنشان کرد: آئین‌های اربعین حسینی، در کنار برکات و معنویات عمیق، به فرصت تعامل و مودت دو کشور ایران و عراق تبدیل شده‌است.

به گزارش عصرتبریز به نقل شهریار، یعقوب هوشیار شهردار کلان‌شهر تبریز و نصیف جاسم الخطابی استاندار کربلا، در اثنای بازدیدهای میدانی برنامه‌های اربعین، دیدار و در مورد محورها و راهکارهای همکاری دو جانبه گفتگو کردند.

شهردار تبریز در این دیدار با بیان اینکه، مدیریت این جمعیت عظیم در اربعین حسینی، بسیار پیجیده و قابل‌تقدیر است، افزود: تامین امنیت، اسکان، مدیریت موکب‌ها، تقویت شبکه‌های آب و برق و سایر موضوعات مرتبط با این همایش عظیم، نشان می‌دهد استانداری کربلا، به لطف حضرت اباعبدالله(ع) و با تکیه بر تجربه‌های اجرایی موفق، توانسته کارنامه درخشانی از میزبانی اربعین امسال، بر جای بگذارد.

وی با بیان اینکه این توفیق عظیم مایه عزت، افتخار دوستداران اهل‌بیت(ع) است، متذکر شد: نادیده گرفتن اجتماع اربعین از سوی قدرت‌های رسانه‌ای جهان، نشان می‌دهد مدیریت این رویداد میلیونی، حساب‌شده و موفق بوده ‌است.

هوشیار با بیان اینکه مدیریت شهری در ایران، پای ثابت برنامه‌های اربعین است، افزود: کلان‌شهرهای ایران، با شور و شوق، توان خود را در خدمت قوام برنامه‌های اربعین حسینی گذاشته‌اند و در سال‌های اخیر، همکاری نزدیکی با شهرهای نجف و کربلا داشته‌اند.

هوشیار با بیان اینکه هیچ مانعی برای توسعه ارتباطات دو طرف نیست، تاکید کرد: شهرداری تبریز در سال‌های اخیر با موکب جنت‌الحسین، در کربلا حضور داشته و امسال نیز با برنامه‌ریزی اصولی، تجربه‌ای متفاوت بر جای گذاشته‌است.

شهردار تبریز، خواهرخواندگی دو طرف را مهم‌ترین بستر همکاری‌های اجرایی خواند و اظهار داشت: در این خصوص، موضوعات مهمی را با شهردار محترم کربلا در میان خواهیم گذاشت و امیدواریم حمایت استاندار محترم، زمینه‌ساز تحقق این موضوعات باشد.

شهردار تبریز همچنین با اشاره به برپایی موکب جنت الحسین (ع) شهرداری تبریز در کربلا اظهار کرد: موکب جنت‌الحسین شهرداری تبریز از روزهای گذشته در عمود ١٣٩۴ در شارع‌ عباس(ع) واقع شده و با مجموعه‌ای از خدمات متنوع، پذیرای زائران اربعین است.

وی افزود: موکب جنت الحسین(ع) به عنوان یکی از فعال‌ترین موکب‌های حاضر در برگزاری آیین اربعین حسینی با ارائه خدمات متنوعی همچون طبخ و توزیع غذا، خدمات درمانی، خیاطی، کفاشی و…. نسبت به تامین نیازهای زائران در این ایام اقدام کرده است.

یعقوب هوشیار تصریح کرد: مجموعه شهرداری تبریز با بهره گیری از یک صد دستگاه اتوبوس نسبت به اعزام چهار هزار نفر همزمان با اربعین حسینی اهتمام داشته است.

نصیف جاسم الخطابی، استاندار کربلای معلی نیز در این دیدار، با بیان اینکه اربعین امسال کربلا، میزبان بیش از ٢٠ میلیون زائر بود، گفت: علی‌رغم حضور این جمعیت عظیم، هماهنگی مطلوبی میان دستگاه‌ها و مدیریت‌های اجرایی عراق برقرار بود که باعث شد بدون هیچ مشکل خاصی، این دهه را با توفیق پشت سر بگذاریم.

وی از حضور بیش از ١۴ هزار موکب و هیئت در آئین‌های اربعین امسال خبر داد و افزود: همکاری موکب‌ها و هیئت‌های عراقی، ایرانی و خارجی و عموم زائران در مدیریت برنامه‌های اربعین قابل‌تحسین است و در امنیت کامل، شاهد برگزاری حرکت این اجتماع بزرگ بودیم.

نصیف جاسم الخطابی، خاطرنشان کرد: تبریز و کربلا دو شهر خواهرخوانده‌اند و نکته مهم اینجاست که مردم دو شهر این رابطه را قلباً باور دارند و همین نکته، اهمیت کار مدیران دو استان را مهم‌تر می‌کند.

استاندار کربلا، با تاکید بر این که همکاری‌های ایام اربعین، می‌تواند، گسترش یابد، اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک، با سفر به آذربایجان‌شرقی، طرفین به فصل‌های جدیدی از توسعه روابط دست یابند.