میزبانی شایسته تبریز و رکورد جاودانه ملی‌پوشان ایرانی
میزبانی شایسته تبریز و رکورد جاودانه ملی‌پوشان ایرانی
مراسم اختتامیه رقابت های اسنوکر قهرمانی آسیا با حضور رئیس فدراسیون جهانی، رئیس فدراسیون ایران، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجانشرقی و مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عصر، مرحله فینال سی و چهارمین دوره رقابت های اسنوکر قهرمانی آسیا روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه با قضاوت افشین دهقانی داور بین المللی کشورمان برگزار شد و طی آن امیر سرخوش با برتری ۶ بر ۱ مقابل علی قره گوزلو مدال طلای این رقابت ها را از آن خود کرد. بدین ترتیب علی قره گوزلو نایب قهرمان شد و احسان حیدری نژاد و بابر مسیح از پاکستان به مقام سوم مشترک دست یافتند.

این نخستین با در تاریخ اسنوکر آسیا است که یک کشور موفق به کسب هر سه مدال طلا، نقره و برنز این رقابت ها می شود. قضاوت این دوره از رقابت ها بر عهده فرهاد طاهری، بهزاد بیابانی، محسن اخوت، هومن صمیمی، حسام قابلی، حسن اسماعیل زاده، فرهاد محمدی، افشین دهقانی، پانته آ صادقی، علیرضا سیلسپور، آرمین قلی پور، علی جدیدی، از ایران و عرفان علی میرزا از هند، وانگ وی از چین، محمد نوح امیرمختار از سریلانکا، احمدقاسم اسد ابوراح از اردن، نوید کاپادیا از پاکستان و تذ مینگ لی از هنگ کنگ به سرداوری منصور مقدم بود.

رقابتهای اسنوکر قهرمانی آسیا ۱۶ اردیبهشت ماه با حضور یازده کشور ایران، تایلند، افغانستان، هند، میانمار،قطر، عراق، پاکستان، هنگ کنگ، سوریه و فلسطین آغاز شد و روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه با مشخص شدن قهرمان به پایان رسید.

لازم به ذکر است که مراسم اختتامیه رقابت های اسنوکر قهرمانی آسیا نیز بلافاصله پس از پایان رقابت ها با حضور رئیس فدراسیون جهانی، رئیس فدراسیون ایران، شهرتی فر معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجانشرقی، بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان استان و مسئولین استانی برگزار شد و طی آن مدال نفرات برتر نیز اهدا شد.

انتهای پیام/