رونمایی رنو از کولئوس جدید (عکس)
رونمایی رنو از کولئوس جدید (عکس)
رنو به شکلی رسمی از بزرگترین SUV برند خود رونمایی کرد.

به گزارش عصرتبریز، طی یکسال گذشته تصاویر لو رفته از کولئوس به صورت مخفیانه منتشر می شد اما اینک رنو به شکلی رسمی از بزرگترین SUV برند خود رونمایی کرد.

کولئوس جدید بسیار ارتقاء یافته و قرار است سفارش خرید این خودرو در ماه آینده ثبت شده و در ماه اکتبر به دست مشتریان برسد.

طراحی خارجی این خودرو تغییرات زیادی نشان می‌دهد. جلو پنجره رادیاتوری کولئوس تغییر کرده و با نوارهای کرومی تزئین شده است. این نوارهای کرومی از اطراف دور چراغ‌های جانبی را نیز قاب می‌کند.

چراغ‌های نمای روبه‌رو همچنان فرمت C شکل خود را حفظ کرده‌اند. از دیگر سو خودرو با توجه سطح تریم انتخابی با چرخ‌های آلیاژی ۱۸ و ۱۹ اینچی ارائه می‌شود.

در بحث فنی، فعلا رنو پیشرانه های ارتقا یافته دیزلی جدیدش را برای کولئوس ۲۰۲۰ معرفی کرده است. اما برخی احتمال می دهند که سری جدید پیشرانه های بنزینی گروه رنو و دایملر نیز بر روی این کراس اوور تا چند ماه دیگر قابل سفارش گذاری باشد.

خودرو به موتور دیزلی کارآمدتر با سیستم کاهش کاتالیستی مجهز است. در سطح پایه موتور ۱٫۸ لیتری dci حدود ۱۵۰ اسب‌بخار توان تولید کرده و این خروجی برای کاهش مصرف سوخت به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

مصرف سوخت در این خودرو حدود ۵٫۴ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر برآورد می‌شود. نسخه قدرتمندتر این خودرو به موتورهای ۲ لیتری مجهز شده و ۱۹۰ اسب‌بخار قدرت دارد.

کولئوس جدید به سامانه‌های کمکی نگه‌دارنده بین خطوط، چراغ‌های LED تطبیقی، سامانه هشدار دهنده نقاط کور، شناساگر علائم ترافیکی، سیستم کنترل کروز تطبیقی و سامانه هشدار شناسایی خستگی مجهز است. سامانه ویژه صوتی نیز در تریم‌های “اینیشیال پاریس” ارائه می‌شود.