گشت‌زنی ربات پلیس در خیابان‌های کالیفرنیا (عکس)
گشت‌زنی ربات پلیس در خیابان‌های کالیفرنیا (عکس)
پلیس کالیفرنیا برای گشت زنی در خیابان ها از رباتی استفاده می کند که مجهز به دوربین فیلمبرداری ۳۶۰ درجه و حسگرهای مختلف است. همچنین می تواند ویدئو را به طور زنده پخش کند.

به گزارش عصرتبریز به نقل از دیلی میل، پلیس کالیفرنیا از یک ربات برای مقابله با جنایات و نظارت بر خیابان‌ها و پارک‌ها استفاده می‌کند.

اداره پلیس «هانتینگتون پارک» این ربات‌ها را رونمایی کرده است. ربات‌های مذکور HP Robocop نام گرفته اند و بر ساکنان منطقه نظارت می‌کنند.

این ربات مجهز به دوربین‌های ویدئویی ۳۶۰ درجه است و می‌تواند فیلم‌های ثبت شده را برای نیروهای انسانی پلیس ارسال کند. علاوه بر آن ربات مجهز به وای فای و حسگرهای مختلف است و می‌تواند به طور زنده ویدئو پخش کند. در کنار این موارد ربات قادر به خوانش پلاک خودروها و شناسایی افراداست. همچنین این ربات قابلیت حرکت در پیاده رو و اعلام جملاتی مانند روز بخیر را دارد.

شرکت Knightscope در سیلیکون ولی این ربات ها را ابداع کرده که در برخی از شهرهای آمریکا در اماکن خاصی مانند فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، استادیوم‌ها و انبارها استفاده می‌شوند.

ربات‌های پلیس قابل اجاره هستند و در سراسر شهر نیویورک نیز استفاده می‌شوند. علاوه بر آن یکی از این ربات‌ها در فروشگاهی در لس آنجلس نیز به خدمت گرفته شده است.

پلیس کالیفرنیا امیدوار است با استفاده از این ربات‌ها از میزان جرم و جنایات بکاهند.