ایران و چین اهداف مشترکی دارند/نگرانی آمریکا از روابط دو کشور
ایران و چین اهداف مشترکی دارند/نگرانی آمریکا از روابط دو کشور
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایران و چین اهداف مشترکی دارند، گفت: خوشحالیم که دولت چین در جریان تحریم‌های ظالمانه غرب، با ایران همراهی کرد.

به گزارش عصرتبریز، محمدرضا پورمحمدی در دیدار با هیأت کارگری استان شان‌دونگ چین، با اشاره به سابقه تاریخی روابط ایران و چین، با بیان اینکه دنیای غرب، تمدن خود را مدیون مشرق‌زمین و بخصوص ایران و چین است، گفت: چین، دومین قدرت اقتصادی دنیا و ایران نیز بزرگترین قدرت اقتصادی منطقه است و نگرانی آمریکا از ایران و چین به خاطر تاثیرگذاری این دو کشور در عرصه اقتصاد بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه ایران و چین اهداف مشترکی دارند، افزود: خوشحالیم که دولت چین در جریان تحریم‌های ظالمانه غرب، با ایران همراهی کرد و تسلیم زورگویی‌های آمریکا نشد.

استاندار آذربایجان شرقی، اجرای توافق‌نامه‌های اقتصادی و تجاری بین کشورها را در گرو همکاری و همراهی مجموعه‌های تولیدی و کارگری دانست و با قدردانی از مواضع صلح‌آمیز و انسان‌دوستانه اتحادیه‌های کارگری جمهوری خلق چین، بر توسعه همکاری تشکل‌های کارگری استان با این اتحادیه‌ها تأکید کرد.

پورمحمدی همچنین به ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان اشاره کرد و گفت: تعدادی از شرکت‌های چینی هم‌اکنون در بخش صنعت و معدن استان فعالیت دارند و امیدواریم این همکاری‌ها و تعاملات در عرصه‌های مختلف افزایش یابد.

جیانگ شیبائو، سرپرست هیأت کارگری استان شان‌دونگ چین هم در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های خانه کارگر تبریز و زمینه‌های همکاری دو طرف، اظهار داشت: بازدیدهای خوبی از چند واحد تولیدی در تبریز داشتیم و در نشست‌هایی که با مسئولان استان داشتیم به یک درک نسبی از روابط کارگری در ایران دست یافتیم.

گفتنی است هیأت کارگری استان شان‌دونگ چین به دعوت خانه کارگر ایران به مدت دو روز در تبریز حضور یافته و ضمن بازدید از چند واحد تولیدی، با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان نیز نشست‌های تخصصی برگزار کرده است.