راه آهن «میانه-اردبیل» گردشگری ریلی را توسعه می‌دهد
راه آهن «میانه-اردبیل» گردشگری ریلی را توسعه می‌دهد
اردبیل - مدیرعامل شرکت راه آهن کشور گفت: با بهره برداری از راه آهن میانه - اردبیل توسعه گردشگری ریلی در کنار توجه به رونق صادرات هدفگذاری شده است.

به گزارش عصرتبریز، سعید رسولی در دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل، گردشگری ریلی را از اهداف اجرای راه آهن میانه – اردبیل دانست و افزود: گردشگری ریلی باعث حرکت مولد اقتصادی و ایجاد اشتغال می‌شود.

وی یادآور شد: استان اردبیل از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های قابل توجه گردشگری برخوردار است و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های مناسب مسئولان استان با تکمیل خط ریلی اردبیل شاهد رشد صنعت توریسم استان باشیم.

مدیر عامل راه آهن کشور ادامه داد: تکمیل پروژه راه آهن میانه ـ اردبیل و ادامه آن به پارس آباد، پروژه مستقل دیگری برای کشور بوده و با توجه به توجیه اقتصادی که در مطالعه آن از لحاظ بار ریلی و … انجام شده ارتباطی با پروژه راه‌آهن آستارا ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این نشست از ابلاغ پرداخت قسط دوم فاینانس راه آهن میانه – اردبیل خبر داد و افزود: با صدور مجوزهای لازم و به لحاظ پیشرفت خوب پروژه راه آهن میانه – اردبیل، بانک مرکزی پرداخت قسط دوم اعتبارات تکمیل این پروژه مهم استان به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان را در قالب فاینانس ماده ۵۶ به بانک ملی کشور ابلاغ کرد.

امامی یگانه تصریح کرد: تکمیل پروژه راه آهن استان به‌عنوان مطالبه مردم و مسئولان استان در اولویت قرار گرفته و به دستور استاندار برای اطلاع‌رسانی روند تکمیل این پروژه به مردم روز شمار نیز راه اندازی شده است.

وی افزود: این پروژه در ۱۲ قطعه توسط ۱۰ پیمانکار در حال احداث بوده و تا کنون ۸۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

ندایی در پایان از مطالعه احداث ایستگاه مسافران در نزدیکی شهر اردبیل خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تلاش و پیگیری‌های انجام گرفته پروژه راه آهن میانه – اردبیل براساس زمان ‌بندی مشخص شده تکمیل و به بهره‌ برداری برسد.