در رابطه با امنیت زنان خلاء قانونی وجود دارد
در رابطه با امنیت زنان خلاء قانونی وجود دارد
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: در حوزه خشونت علیه زنان تنها تصویب قوانین مهم نیست بلکه دستگاه قضا باید در اجرای قوانین با دولت همگام و همسو باشد.

به گزارش عصرتبریز، معصومه آقاپور علیشاهی با تاکید بر ضرورت تعیین‌تکلیف سریع‌تر لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، گفت: بانوان کمیسیون اجتماعی مجلس در نشست با رئیس دستگاه قضا وضعیت این لایحه را پیگیری کردند و ایشان قول دادند تا اواسط شهریور ماه لایحه را ارائه کند.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، افزود: گزارشی از پیشنهادات حوزه انتخابیه در رابطه با لایحه را به دستگاه قضا ارائه کردم؛ از حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس دستگاه قضا برای توجه به تعیین تکلیف این لایحه تشکر می‌کنم و انتظار می‌رود این لایحه در مجلس دهم به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه در رابطه با تامین امنیت زنان خلاء قانونی وجود دارد، گفت: تاکنون قانون مشخص و مدونی در این حوزه نداشتیم البته تنها تصویب قوانین مهم نیست بلکه باید لایحه درست تصویب شود و سپس اجرای کامل آن در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم، ادامه داد: همچنین دستگاه قضائی در اجرا همراه و همگام با دولت باشد زیرا اگر همسو و همگام نباشد نتیجه مناسب حاصل نمی‌شود.

وی یادآور شد: در این لایحه خشونت علیه زنان جرم دانسته شده، ابعاد گوناگون حمایتی و جرم انگاری مورد توجه قرار گرفته و با اجرای آن آرامش و امنیت خانواده تحکیم می‌شود.

آقاپور علیشاهی افزود: طبق این لایحه هیچ‌کس حق ندارد در روابط خانوادگی، اماکن خصوصی، عمومی یا دولتی به قصد آسیب علیه زنان اقدام کند و در صورت ارتکاب مجازات خواهند شد.