۱۸.۷ درصد فارغ‌التحصیلان در آذربایجان‌شرقی بیکار هستند
۱۸.۷ درصد فارغ‌التحصیلان در آذربایجان‌شرقی بیکار هستند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی از بیکاری ۱۸.۷ درصدی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان خبر داد و گفت: نرخ بیکاری آذربایجان‌شرقی ۱۰.۲ درصد است.

به گزارش عصرتبریز، میر احد حسینی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی که با حضور مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶۵ هزار و ۹۲۷ نفر جمعیت فعال فارغ التحصیل و یا در حال تحصیل در آذربایجان‌شرقی وجود دارد، اظهار داشت: ۶۱ هزار و ۷۹ نفر فارغ التحصیل بیکار در استان داریم که نرخ بیکاری‌شان معادل ۱۸٫۷ درصد است این در حالی است که میانگین کشوری این شاخص ۱۸٫۳ است.

وی جمعیت استان آذربایجان‌شرقی را سه میلیون و ۹۰۹ هزار و ۶۵۲ نفر بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن عنوان کرد و افزود: جمعیت شاغل استان یک میلیون و ۲۲۸ هزار و ۷۸۰ نفر و جمعیت بیکار نیز ۱۴۴ هزار و ۳۹۶ نفر است.

حسینی، نرخ مشارکت در آذربایجان‌شرقی را ۴۰٫۵ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: نرخ بیکاری نیز در این استان ۱۰٫۲ درصد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی استان گفت: هم اکنون ۳۶ شهرک صنعتی، یک شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، ۱۷ ناحیه صنعتی، ۴۸ هزار و ۴۰۰ کارگاه فعال تحت پوشش تأمین اجتماعی و ۲۶۸ معدن در حال بهره برداری، چرخه اقتصاد استان را می‌چرخانند.

وی ادامه داد: با دارا بودن ۴۵ هزار کارگاه فعال کد دار تأمین اجتماعی در استان و دارای کارخانجات مادر اعم از پالایشگاه، پتروشیمی، تراکتورسازی و قطب شکلات کشور همچنین مجتمع‌های متعدد صنعتی، کشاورزی و واحدهای موفق فولادی این استان را به یکی از صنعتی‌ترین استان‌های کشور تبدیل کرده است.