بخش عمده جمعیت تبریز در بافت تاریخی سکونت دارند
بخش عمده جمعیت تبریز در بافت تاریخی سکونت دارند
عضو شورای شهر تبریز گفت: بخش عمده جمعیت تبریز در بافت تاریخی آن قرار گرفته است اما این به معنی از بین بردن میراث های تاریخی جهت رفاه این جمعیت نیست.

به گزارش عصرتبریز، فریدون بابایی اقدم در آیین افتتاح دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری در تالار وحدت تبریز، اظهار کرد: موضوع احداث مترو بخش تاریخی شهر را نشانه گرفته و با وجود مطالعه‌های بسیار در این زمینه، برخی از افراد همچنان این موضوع را زیر سوال می‌برند.

وی افزود: جلوگیری از ادامه پروژه‌هایی همچون میار میار توسط یونسکو و سازمان میراث فرهنگی کشور در این میان خبر بسیار خوبی است.

بابایی اقدم در خصوص دستور کار جدید توسعه شهری سازمان ملل، بیان کرد: سازمان ملل در طی سال های گذشته دستور کار جدید توسعه شهری برای سال ۲۰۳۰ را تصویب و برای دولت‌ مردان ابلاغ کرده است.

وی افزود: هدف از این دستور کار این است که افق جدیدی را برای سال ۲۰۳۰ در نظر گرفته و شهرها و جوامع پایدار را ایجاد کنیم؛ برای رسیدن به این هدف باید شهرها را ایمن و تاب آور ساخته و مشارکت همه گروه‌ها را داشته باشیم.

بابایی اقدم در خصوص بافت های تاریخی تبریز، گفت: بافت های تاریخی شهرهایی همچون تبریز که در طول تاریخ بارها به عنوان پایتخت انتخاب شده‌اند، پیچیدگی‌های خاصی دارند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز در پایان خاطرنشان کرد: فرصت آزمون و خطا برای حفظ بافت های تاریخی شهر نداشته و باید عملکرد شهرهای موفق تاریخی را مطالعه و رضایت شهروندان را جلب کنیم.