زلزله به ۷ روستای چالدران خسارت زد
زلزله به ۷ روستای چالدران خسارت زد
ارومیه - فرماندار چالدران از وارد شدن خسارت به واحدهای مسکونی پنج روستای این شهرستان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، محمدزاده در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله زده این شهرستان افزود: منازل مسکونی روستاهای بابا نور، ناور، شیخ سیلو، مخمور، خان صدر، دوشان تپه و قاشقابلاغ در این زلزله خسارت دیده اند و کارشناسان نیز در حال برآورد خسارت وارد شده به واحدهای مسکونی روستائی هستند.

وی تعداد واحدهای مسکونی خسارت دیده را بیش از ۱۰۰ واحد عنوان کرد و اظهارداشت: بیشتر خسارات واحدهای مسکونی ترک خوردگی دیوار بوده ولی دو واحد مسکونی روستایی به صورت کامل تخریب شده است.

محمدزاده با بیان اینکه این زلزله خسارت جانی نداشته است گفت: از همان دقایق اولیه نیروهای هلال احمر و امدادی در محل حاضر بوده و هم اکنون مشغول ارائه خدمات امدادی هستند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی نیز در خصوص روند امداد رسانی به مناطق زلزله زده گفت: با گزارش وقوع زمین لرزه تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شدند و هم اکنون مشغول ارزیابی میزان خسارات به بخش های مختلف هستند.

رضا مسافر از توزیع ۷۰ دستگاه چادر امدادی بین مردم زلزله زده چالدران خبر داد و افزود: اقلام امدادی مورد نیاز به محل ارسال شده و عملیات امدادرسانی همچنان ادامه دارد.