تبریز نیازمند تجهیزات جدید آتش‌نشانی است
تبریز نیازمند تجهیزات جدید آتش‌نشانی است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: شورای اسلامی و شهرداری تبریز با همکاری هم باید برای ارتقاء سطح خدمات ایمنی در شهر تبریز در زمینه خرید تجهیزات جدید و پیشرفته آتش‌نشانی اقدام کنند.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌ الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم یکشنبه شب در دیدار جمعی از آتش‌ نشانان تبریز با بیان اینکه آتش ‌نشانان، مردان آهنینی هستند که در روزهای حساس، آرامش را به شهروندان هدیه می ‌دهند، اظهار کرد: آموزش مستمر و تجهیزات به روز باعث می‌ شود آتش‌ نشانان برای خلق آرامش و امنیت شهروندان در صحنه ‌های مختلف و حساس نقشی موثر داشته باشند.

وی افزود: خدمات آتش ‌نشانان تنها به اطفاء آتش سوزی منحصر نبوده و نجات افراد محبوس از زیر آوار و آسانسورها، در تصادفات، چاه‌ ها و کانال ‌ها، مقابله با حیوانات وحشی، از دیگر وظایف آتش‌ نشانان در جامعه است.

وی با تاکید بر ضرورت پیشگیری برای جلوگیری از بروز حوادث گفت: آموزش شهروندان و تعیین استانداردهای ایمنی برای مجتمع‌ های مسکونی، تجاری و اداری یکی از وظایف سازمان آتش‌نشانی است که می‌ تواند با نظارت دقیق کارشناسان مجرب در این خصوص از بروز حوادث جلوگیری کند.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: باید تذکرات لازم از نظر ایمنی بر مجتمع ‌های تجاری که بسیار قدیمی هستند، داده شود و نظارت ‌ها نیز مستمر باشد.

وی، مزاحمت تلفنی را بزرگ ‌ترین چالش سازمان آتش ‌نشانی عنوان کرد و گفت: لازم است آموزش‌ های لازم برای نهادینه شدن این فرهنگ به شهروندان ارایه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه وسعت ۱۷۸۰ کیلومتری تبریز نیازمند ۴۰ ایستگاه آتش نشانی است، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۳ ایستگاه با نیروهای مجرب و آموزش دیده و تجهیزات لازم، خدمات آتش ‌نشانی انجام می‌ دهند، اما این تعداد ایستگاه جوابگوی نیازها نیست.