مینی گلف قهرمانی کشور به میزبانی تبریز برگزار می‌شود
مینی گلف قهرمانی کشور به میزبانی تبریز برگزار می‌شود
رئیس هیئت گلف آذربایجان‌شرقی گفت: مسابقات قهرمانی مینی گلف کشور با حضور ۳۷ تیم از سراسر کشور و در دو بخش آقایان و بانوان به مدت ۳ روز در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، عبدالله تقی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری این رقابت‌ها اظهار داشت: تیم های تبریز الف و ب نیز در دو بخش بانوان و آقایان و در قالب ۴ تیم در این رقابت‌ها شرکت می کنند که نفرات تیم ملی نیز از میان برگزیدگان این مسابقات انتخاب می‌شوند.

او با اشاره به تاریخچه گلف در ایران افزود: ورزش گلف قدمتی ۵۰ ساله در ایران دارد و از سال ۷۲ به صورت رسمی و با تشکیل کمیته‌ها و هیئت‌ها ورزشی فعالیت خود را دنبال نمود که در استان ما این ورزش از ۱۰ سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است.

رئیس هیئت گلف آذربایجان‌شرقی با انتقاد از نگاه اشرافی به این ورزش خاطرنشان کرد: نگاه اشرافی به ورزش گلف اشتباه بوده و ما در تلاش برای همگانی سازی آن از طریق آموزش رایگان در  مدارس و محیط‌های اجتماعی و تبدیل به ورزشی خانوادگی برای تمام مردم جامعه هستیم.

او ادامه داد: ما در ایران زمین گلف استاندارد نداریم و تنها زمین چمن انقلاب تهران تا حدودی برای این ورزش مناسب است؛ حتی استان خوزستان به عنوان خاستگاه این ورز‌ش زمین استاندارد گلف ندارد.

تقی‌پور درباره فعالیت‌های هیئت گلف آذربایجان‌شرقی نیز تأکید کرد: اولین زمین مینی گلف استاندارد کشور را با مساحت یک و نیم هکتار  در منطقه شاه‌گؤلو احداث کردیم که میزبان خوبی برای رقابت‌های داخلی و خارجی است؛ همچنین در مجموعه ورزشی یادگار امام تبریز زمینی در اختیار ما قرار داده‌اند که در صدد احداث مجموعه‌ای برای گلف استان هستیم.

رئیس هیئت گلف آذربایجان‌شرقی درباره فعالین ورزش گلف در استان یادآور شد:  ورزشکاران گلف استان که به صورت رسمی دوره دیده و تربیت یافته‌اند ۱۵۰ نفر می باشد و در حوزه استعداد‌یابی در مدارس نیز ۲۳۰ نفر انتخاب شده‌اند.

او افزود‌‌: در شهرستان‌های استان همچون مراغه، بستان‌آباد، آذرشهر و مرند، هیئت گلف فعالیت دارد و در دانشگاه شهید مدنی نیز زمین مینی گلف احداث شده است، ولی فعالیت چندانی ندارند.

رقابت‌های قهرمانی مینی گلف کشور از ۱۹ الی ۲۳ مهر ۹۸ با شرکت ۱۷۰ ورزشکار از سرتاسر کشور به میزبانی تبریز برگزار می‌شود.