علی‌ حسینی المپیک را از دست داد
علی‌ حسینی المپیک را از دست داد
رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری با درخواست رئیس کمیته ملی المپیک ایران مبنی بر حضور علی‌حسینی در رقابت‌های گزینشی سوئیس مخالفت کرد.

به گزارش عصرتبریز، پس از این که مشخص شد فرصت ثبت نام کیانوش رستمی و سعید علی حسینی برای شرکت در رقابت‌های وزنه برداری گزینشی المپیک در سوئیس به پایان رسیده است، کمیته ملی المپیک ایران در نامه‌ای به تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری درخواست خود مبنی بر شرکت این ۲ ملی پوش در این مسابقات را ارسال کرد.

آیان در پاسخ به این نامه مخالفت خود را با حضور این ۲ ملی پوش در رقابت‌های سوئیس اعلام کرده است. به این ترتیب علی حسینی که در بازی‌های جهانی تایلند حضور نداشته، نمی‌تواند در مسابقات سوئیس هم وزنه بزند. به این ترتیب با توجه به اینکه علی حسینی در هیچ یک از رقابت‌های گُلد ۶ ماهه اخیر شرکت و هیچ امتیازی در این ۶ ماهه کسب نکرده است، نمی‌تواند در ۶ ماهه آینده هم در هیچ رقابتی شرکت کند و از حالا علی حسینی را باید غایب قطعی وزنه برداری ایران در المپیک توکیو بدانیم.

البته شرایط رستمی با علی حسینی کمی متفاوت است و با توجه به اینکه رستمی با وجود حذف شدن در رقابت‌های تایلند امتیاز حضور در این بازی‌ها را کسب کرده است، می‌تواند در رقابت‌های گزینشی پرو شرکت کند. اما رستمی با توجه به امتیازات کمی که تا به حال کسب کرده است و در جمع ۸ نفر برتر دسته خود قرار ندارد، کار سختی برای حضور در توکیو ۲۰۲۰ خواهد داشت.