ورزقان قطب صنایع معدنی کشور می‌شود
ورزقان قطب صنایع معدنی کشور می‌شود
ورزقان - نماینده مردم ورزقان در مجلس گفت: اکتشافات اخیر صورت گرفته در سونگون، ورزقان را به قطب صنایع معدنی کشور تبدیل خواهد کرد.

به گزارش عصرتبریز، رضا علیزاده عصر امروز در نشست با سرمایه گذاران بخش خصوصی شهرستان ورزقان با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی و مشکلات ناشی از مبادلات ارزی این تحریم‌ها، اظهار داشت: سال گذشته نوسانات بسیار ارزی و به تبع آن مشکلاتی تولیدی را شاهد بودیم که با قطع امید از خارج و توجه به داخل با استعانت از رهنمودهای رهبر عظیم الشان انقلاب، توانستیم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در مدت ۷ ماه گذشته تولید و اقتصاد کشور دوباره به ثبات قابل قبول دست یافته، گفت: خوشبختانه امروز تحت سخت‌ترین شرایط ناشی از تحریم‌ها، توان تولید و ادامه حیات اقتصادی بدون توجه به بیگانگان در کشور وجود دارد که این امر بسیار حائز اهمیت است.

نماینده مردم ورزقان خاروانا در مجلس با تأکید بر اینکه در سطح ملی تولید با مشکلات خاص خود مواجه است، افزود: خوشبختانه در شهرستان ورزقان به دلیل توانمندی‌های موجود در شهرستان و حمایت‌هایی که صورت می‌گیرد این مشکلات به حداقل کاهش یافته به طوری که سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی ورزقان رشد قابل توجهی داشته است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس بخشودگی مالیاتی چند ساله، ارائه تسهیلات بانکی مناسب، پیگیری مسئولین، نزدیکی به بازارهای مصرف و احداث بزرگراه خواجه – نوردوز را از جمله مشوق‌های موجود در شهرک صنعتی ورزقان برشمرد که منجر به حضور سرمایه گذاران در شهرک صنعتی ورزقان می‌شود.

وی از احداث و راه‌اندازی شهرک صنعتی تخصصی مس در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: این شهرک در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار به منظور تکمیل زنجیره تولید مس منطقه که در قالب فاز ۳ کنسانتره و ذوب که دستور اجرای این پروژه‌ها در سفر استانی رئیس جمهور محترم به استان صادر شده است احداث می‌شود تا بیشترین ارزش افزوده را برای محصول مس تولیدی مجتمع مس سونگون به دست آورد.

نماینده مردم ورزقان خاروانا در مجلس با تأکید بر اینکه خواه یا ناخواه ورزقان به یکی از قطب‌های معدنی کشور تبدیل خواهد شد، خاطر نشان کرد: اکتشافات اخیر صورت گرفته در مس سونگون که منجر به افزایش مقدار قابل توجه ذخایر مس شهرستان شده و نیز حجم بالای سرمایه گذاری در طرح‌های توسعه معدن مس سونگون به زعم بسیاری از کارشناسان ورزقان را به قطب صنایع معدنی کشور بدل خواهد کرد.