اعلام آمادگی هندی‌ها برای برقی کردن قطار تبریز-تهران
اعلام آمادگی هندی‌ها برای برقی کردن قطار تبریز-تهران
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: سرمایه گذاران هندی آمادگی خود را جهت سرمایه گذاری در پروژه برقی کردن قطار تبریز-تهران اعلام کردند.

به گزارش عصرتبریز، جواد رحمتی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرمایه گذاران هندی با حضور در نمایشگاه رینوتکس آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در طرح های ریلی به ویژه پروژه برقی کردن قطار تبریز-تهران اعلام کردند.

وی افزود: اگر این سرمایه گذاران هندی ریسک سرمایه گذاری را قبول کنند حاضر هستیم به صورت بی او تی (ساخت، بهره برداری و انتقال) با آنها همکاری کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به تفاوت قطار پیشنهادی این سرمایه گذاران با قطار فعلی این خط گفت: این قطار سرعت بالای ۲۵۰ کیلومتر خواهد داشت و در این صورت مسیر تهران تا تبریز در کمتر از ۳ ساعت طی خواهد شد.

رحمتی با بیان اینکه از تمامی سرمایه گذاری ها در استان حمایت می کنیم، ابراز داشت: اطلاعی از کم و کیف برآورد اقتصادی این سرمایه گذاران ندارم و باید مطالعات اقتصادی لازم در این خصوص انجام و در جلسه ای تخصصی تر درخواست آنها مطالعه شود.

وی تاکید کرد: توان مالی سرمایه گذاران خارجی از سوی وزارت امور خارجه مورد بررسی قرا می گیرد و این سرمایه گذاران هندی تاییدیه های اولیه را دریافت کرده اند.