راه‌اندازی اتوبوس‌های برقی گردشگری در منطقه ۸ تبریز
راه‌اندازی اتوبوس‌های برقی گردشگری در منطقه ۸ تبریز
شهردار منطقه ۸ تبریز راه اندازی اتوبوس‌های برقی گردشگری در منطقه تاریخی فرهنگی تبریز را یکی از ضرورت‌های گردشگری تبریز عنوان کرد.

به گزارش عصرتبریز، علی مدبر در جلسه مشترک با مدیرعامل سازمان گردشگری شهرداری تبریز با اشاره به موقعیت ممتاز منطقه ۸ در بحث گردشگری، بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در معابر گردشگری منطقه تاکید کرده و خواستار اجرای برنامه‌های مشترک گردشگری در بافت تاریخی شهر و معابر پیاده راهی منطقه شد.

وی با بیان این‌که بازار تاریخی تبریز به عنوان یکی از بزرگترین پتانسیل‌های گردشگری تبریز مطرح است، اظهار کرد: متاسفانه تا کنون حتی ۱۰ درصد از پتانسیل‌ گردشگری بازار تبریز استفاده نشده است، از این‌رو باید با ایجاد محیط‌های رفاهی، گردشگری از قبیل کافه رستوران و چایخانه‌ها و دمنوش کده های سنتی در تیمچه‌ها و کاروانسراهای بازار به همراه اجرای برنامه های هنری شاد، گردشگران داخلی و خارجی را به این بازار تاریخی جذب کرد.

مدبر با اشاره به ضرورت همکاری برای اجرای برنامه‌های مشترک گردشگری در معابر و اماکن گردشگری منطقه ۸ توسط این دو مجموعه، گفت: هماهنگی‌های لازم توسط منطقه ۸ و سازمان گردشگری برای خریداری و راه اندازی اتوبوس‌های برقی گردشگری انجام می گیرد.

در پایان جلسه، توافقات لازم در خصوص اجرای برنامه‌های گردشگری با همکاری سازمان توسعه گردشگری و شهرداری منطقه ۸ در بافت تاریخی فرهنگی تبریز انجام گرفت.