مجلس شورای اسلامی باید عصاره فضائل باشد
مجلس شورای اسلامی باید عصاره فضائل باشد
ارومیه - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مجلس شورای اسلامی ما یابد عصاره فضائل باشد.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه داشتن قدرت مدیریتی باید ارجح بر سایر مشخصات در انتخاب نمایندگان مجلس باشد افزود: نمایندگان مجلس با کارشناسان قوی تصمیمات قوی بگیرند و با برنامه‌ریزی دقیق به امور رسیدگی و از عجله و کارهای عجولانه پرهیز کنند.

وی با اشاره به بصیرت و هوشیاری مردم در حوادث اخیر عنوان کرد: نیروهای امنیتی و بسیج اجازه تعدی آشوبگران را ندادند و در ادامه نیز باید نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه نسبت به رساندن درخواست مردم به گوش مدیران تلاش کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه با تاکید بر اینکه مجلس و نمایندگان وظیفه دارند مطالبات مردم را به گوش مسئولان برسانند ادامه داد: باید تدبیر مناسب شود، چرا نمایندگان با کارشناسی مناسب نسبت به بررسی وضعیت اقدام نمی‌کنند؟ مردم از دولت و مجلس انتظار انجام کارها با کارشناسی را دارند.

وی گفت: انتخاب نمایندگان باید با تدبر و عقلانیت باشد چراکه هر نماینده نشانه عقل، فهم، درک و شعور مردم منطقه است، باید کسی انتخاب کنیم که موجب افتخار و سربلندی باشد نه اینکه مردم بخاطر انتخاب سرافکنده شوند.

حجت‌الاسلام قریشی، اضافه کرد: ثبت‌نام برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس باید با بررسی و شناخت واقعی زمان و شرایط باشد. مسئولان مربوطه هم باید شرایط را اصلاح کرده و نسبت به سهولت شرایط انتخاب اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته بسیج و لزوم تفکر فرهنگ بسیجی در جامعه اضافه کرد: تمام مسئولان و مردم باید در خصوص بیانات ایشان در جمع بسیجیان اهتمام داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه مجاهدت در عرصه دفاع سخت و نرم باید برای همه مردم و مسئولان در اولویت باشد و روحیه بسیجی برای همه معنا داشته باشد گفت: اینکه رهبر انقلاب در مورد لزوم آینده‌نگری بسیجیان تاکید دارند، نشان دهنده اهمیت این موضوع و نیاز کشور به هشیاری و دوری از خواب و بیخیال است که نیاز امروز جامعه است.

حجت‌الاسلام قریشی، تاکید کرد: باید دشمن را بشناسیم و از غفلت دوری کنیم. باید یاد و خاطره بسیجیان واقعی و نمونه در جامعه زنده و بازآوری شود. همه در این راستا تلاش و همت کنیم و یاد بزرگان عرصه‌های مختلف را در جامعه زنده نگه داریم.

امام جمعه ارومیه با اشاره به مباحث معاد اظهار داشت: در روز قیامت فرد تنهایی در محضر خداوند تعالی حاضر می‌شود و دارایی و موقعیت فرد دیگر کارساز نیست و ایمان و منزلت فرد به کمک او می‌آید.