دشمنان بدانند زمان تهدید و فشار گذشته است
دشمنان بدانند زمان تهدید و فشار گذشته است
اردبیل - امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا و ائتلاف آمریکایی بدانند که زمان تهدید و فشار گذشته و ملت ایران هیچوقت در دست آنها مهره روی صفحه شطرنج نخواهد شد.

به گزارش عصرتبریز، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: از کسبه، تجار و صاحبان خدمات می‌خواهیم جز از سر اضطرار، قیمت‌ها را بالا نبرند. بسیاری از کالاها و خدمات، متأثر از قیمت بنزین نیست. البته اینکه دولت می‌گوید قیمت را اصلا بالا نبرید، درست نیست. اگر به یک راننده ولو به طور کامل کامل بنزین سهمیه‌ای بدهند، باز هم پانصد تومان قیمت بالا رفته است و او چاره‌ای ندارد جز اینکه خدمات خود را با همان قیمت تنظیم کند. اما عده‌ای افزایش قیمت بنزین را بهانه می‌کنند و قیمت را به صورت دلبخواهی بالا می‌برند و یا اگر کالا و خدمات کسی مربوط به قیمت بنزین نیست وی هم قیمت خدماتش را بالا می‌برد.

وی گفت: همه بدانند ما به این کشور و به این ملت دِین ملی، دینی و تاریخی داریم؛ بنابراین ضربه به ملت و کشور در حساس‌ترین مقطع که کشور در صدد خارج کردن خود از یوغ تاریخی استعمار و قدرت‌های اهریمنی است، یک خباثت بزرگ حساب می‌شود و همه بدانند که فرصت گران کردن، یک امتحان سخت الهی است و روزی خداوند از آن سؤال خواهد کرد.

عاملی افزود: در روایت است «فَأعِدّ لَهُ جَواباً» و رسول خدا و پیامبر رحمت، نفرین کرده بر کسی که امت او را در مشقت قرار دهد و فرموده هرکس کالایی را گران نکند ولی آرزوی گرانی کند، عمل چهل ساله او خبط می شود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها گفت: راهپیمایی‌های اخیر مخصوصاً راهپیمایی دوشنبه تهران با تمام راهپیمایی‌ها فرق دارد. در ۲۲ بهمن مثلاً مردم در حالت عادی سیل آسا در خیابان‌ها اجتماع می‌کنند؛ اما راهپیمایی‌های اخیر بعد از سوء تدبیر دولت و بعد از فشار سخت اقتصادی بر مردم بود. به همین جهت این راهپیمایی مطلب بسیار بزرگی را نشان می‌دهد و آن اینکه بصیرت ملت ما در تشخیص و دفاع از منافع ملی و مصالح کلان و جدا کردن آن از مطالبات به حق به اوج رسیده و کشور بیمه شده است و باید گفت «الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِن دِینِکُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ» (مائده ۳). به همین جهت رهبرمعظم انقلاب درباره این راهپیمایی‌ها تعبیری را آوردند که درباره هیچ راهپیمایی بیان نکرده بودند. حضرت آقا فرمودند “تکریم و تعظیم عمیق خود را به ملت بزرگ ایران ابراز می کنم”.

وی افزود: توجه شود این اجتماعات عظیم در برابر یک جنگ روانی بی‌نظیر دشمن بود.ملت ما در یک جنگ نرم رسانه‌ای و روانی که امپراتوری رسانه‌های غرب آن را هدایت می‌کرد پیروز شد و آن ها دست خالی برگشتند. ۱۶۰ کانال ماهواره‌ای و هزاران پایگاه اینترنتی همه شکست خوردند. «وَرَدَّ اللَّـهُ الَّذِینَ کَفَرُوا بِغَیْظِهِمْ لَمْ یَنَالُوا خَیْرًا وَکَفَى اللَّـهُ الْمُؤْمِنِینَ الْقِتَالَ وَکَانَ اللَّـهُ قَوِیًّا عَزِیزًا» (احزاب ۲۵)

امام جمعه اردبیل افزود: عصبانیت آنها بعد از بصیرت ملت فوران می‌کند. تازه آنچه می بینیم ظاهر آنهاست در باطن «جلویی گمیری لر!!!»«وَإِذَا خَلَوْا عَضُّوا عَلَیْکُمُ الْأَنَامِلَ مِنَ الْغَیْظِ قُلْ مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ إِنَّ اللَّـهَ عَلِیمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ» (آل عمران ۱۱۹). در برابر موسی دریا بود و راه را بسته بود و در پشت سرش لشکر عظیم فرعون نزدیک می‌شد. او مثل ما در محاصره کامل بود هیچ راه فرار نداشت. لشکر او گفتند مرگ ما حتمی است ولی او فرمود «کَلَّا إِنَّ مَعِیَ رَبِّی سَیَهْدِینِ» (شعراء ۶۲) ما هم امروز همین آیه را تکرار می‌کنیم.

عاملی تصریح کرد: جنگ روانی معاصر آن چنان قوی، حساب شده، کارشناسی شده و عقبه دار است که وارد هر کشوری می‌شود ملت آن کشور را در مسیر خلاف مصالح و منافع ملی آن کشور به حرکت در می‌آورد. یک جنگ‌روانی آنها این است که اقلیت را به جای اکثریت نشان دهند. ملت عراق محال است که به کنسولگری ایران صدمه بزنند. طرفداران ابوبکر بغدادی، ابو مصعب زرقاوی و زهران علّوش نقاب به سرشان می‌کنند و به کنسولگری ایران صدمه می‌زنند از آن طرف آمریکا وانمود می‌کند که ملت عراق این کار را کرده است. ملت عراق کاملا می‌دانند که تمام مصائب ملت عراق زیر سر آمریکاست.

وی بیان کرد: آمریکا با صراحت می‌گوید برای نفت وارد عراق شده ام و آنها باید نفت را در اختیار ما بگذارند! آنها خودشان صدام را تحریک به حمله به کویت کردند سپس با همان بهانه به عراق وارد شدند و دو میلیون جمعیت جان خود را از دست داد.

امام جمعه اردبیل گفت: اسناد نشان می‌دهد که سفیر آمریکا به صدام گفت اگر به کویت حمله کنی ما مخالف نیستیم. از آن طرف به کویت گفت اگر درصد خاصی از نفت خود را به آمریکا اختصاص دهی ما صدام را بیرون می‌کنیم. جنگ هشت سال با ایران را نیز آمریکا به عراق تحمیل کرد و خسارت‌های فوق العاده و غیرقابل جبران به عراق و ایران وارد شد. وزیر دفاع آمریکا بعد از پیروزی انقلاب وارد بغداد شد و به صدام دستور حمله داد. آمریکا این همه جنایت در عراق کرده و حالا آزادانه و بدون اجازه وارد عراق می شود.

وی بیان کرد: داعش تا پشت دروازه‌های بغداد رسیده بود و بلکه تا جلولا (۴۵ کیلومتری مرز ایران) آمده بود و اگر ایران مانع نمی‌شد، الان عراق کاملا دست داعش بود. داعش ۱۷۰۰ جوان خلبان را در پایگاه اسپایکر با دستور اسرائیل و آمریکا مظلومانه و وحشیانه کشت تا عراق نیروی هوایی نداشته باشد و تا حال ۵۰۰ دانشمند عراقی را ترور کرده‌اند تا عراق آینده علمی نداشته باشد. داعش تا پشت دروازه‌های بغداد رسیده بود و اگر ایران وارد نمی‌شد عراق کلا به دست وحشی‌ترین گروه تروریست تاریخ سقوط می‌کرد. همه این‌ها را عراقی می‌دانند. محال است عراقی علیه ایران شعار بدهد. شعار علیه ایران یا حمله به کنسولگری، ظهور دلارهای عربستان و برنامه‌های سیا و موساد است.

عاملی افزود: یک نویسنده و محقق عرب می‌گوید: تمام آنچه در خاورمیانه می‌گذرد فیلم آمریکایی است. سردمداران کشورهای عربی به مثابه مهره‌هایی روی صفحه شطرنج هستند. این آمریکاست که آنها را هر طور که دلش بخواهد حرکت می دهد. آنها مالک هیچ اراده ای از خودشان نیستند.

وی افزود: آمریکا و ائتلاف آمریکایی بدانند که زمان تهدید و فشار گذشته و ملت ایران هیچوقت در دست آنها مهره روی صفحه شطرنج نخواهد شد.