آل‌هاشم: شهدا هیچ‌وقت فراموش شدنی نیستند
آل‌هاشم: شهدا هیچ‌وقت فراموش شدنی نیستند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه شهدا هیچ‌وقت فراموش شدنی نیستند، گفت: ملت ایران و خانواده‌های شهدا اجازه نمی‌دهند، خون شهدا پایمال شود.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در یادواره شهدای روستای شهرک پایین با بیان اینکه شهدا هیچ‌وقت فراموش شدنی نیستند، اظهار داشت: شهدا ناظر اعمال ما هستند، از این رو باید با عمل به وصیت‌نامه شهدا به رسالت خود که پاسداری از خون آنهاست عمل کنیم.

امام جمعه تبریز افزود: همه شهدا مانند ۱۷ شهید روستای شهرک پایین در راه قرآن، اسلام و امام حسین (ع) از بهترین دارایی خود گذشتند و هیچ‌وقت ملت ایران که پاسدار خون شهدا هستند، اجازه نمی‌دهند خون جوانان پاک باختگی را پایمال شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور گفت: ملت ایران درگیر یک جنگ جهانی اقتصادی هستند و توطئه تحریم و فشار حداکثری دشمن همچنین برخی بی‌تدبیری‌های داخلی را تحمل می‌کنند تا خون شهدا پایمال نشود.

آل‌هاشم با بیان اینکه مردم به احترام خون شهدا در برابر دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی صبوری می‌کنند، ادامه داد: اینکه مسوولان ما با شوکت، اقتدار و عزت از حقوق ملت ایران در عرصه‌های بین‌المللی دفاع می‌کنند به برکت خون شهداست.

وی، صیانت و حراست از امام راحل و ولایت فقیه وجه مشترک وصیت نامه شهدا عنوان کرد و گفت: کسانی که ادعا می‌کنند و ریزش آن در نسل سوم و چهارم انقلاب جایی که مدافع حرم شدند، نگاه کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: مدافعان حرم نشان دادند که جوانان امروز کمتر از جوانان اول انقلاب و روزهای دفاع مقدس نیستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به درس‌هایی که شهدا به ما داده‌اند، بیان داشت: شهدا با هدف ترویج اسلام در دفاع از حریم حرم آل‌الله و اطاعت از ولایت امر مسلمین جهان عاشقانه جامعه رزم پوشیدن و به آرزوی خود یعنی شهادت نائل آمدند.

امام جمعه تبریز با تاکید کرد: ملت ایران و خانواده‌های شهدا اجازه نمی‌دهند خون شهدا پایمال شود.

آل‌هاشم در بخش دیگری از صحبت‌های خود به قانون هدفمندی یارانه بنزین اشاره کرد و تصریح کرد: هر چند اجرای این قانون ایرادات و اشکالات‌هایی بسیاری داشت اما شایسته نیست به بهانه بنزین و گران شدن حامل‌های انرژی خیابان را به آتش کشید و با حرکات ناشایست آب به آسیاب دشمن ریخت.

وی با تقدیر از حرکت هوشمندانه و ولایتمدارانه مردم تبریز در اولین روزهای این حوادث ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند مردم تبریز و آذربایجان جزو اولین‌هایی بودند که صف خود را از آشوبگران و اغتشاشگران جدا کردند و اجازه ندادند برخی افراد فرصت‌طلب به اموال عمومی آسیب وارد کند.

آل‌هاشم با تقدیر از نیروهای انتظامی، بسیج و دیگر نیروهای امنیتی که با سعه‌صدر و مردم‌داری با آشوبگران برخورد کردند، اضافه کرد: جوانانی که در کنترل آشوب‌ها نقش داشتند از نسل همان ۱۰ هزار شهیدی هستند که آذربایجان به داشتن آنها افتخار می‌کند.