شکست پروژه حمایت از زنوزی؛ تی‌تی‌ها دل شکسته‌اند
شکست پروژه حمایت از زنوزی؛ تی‌تی‌ها دل شکسته‌اند
در روزی که تصور می شد تی تی ها برای حمایت از مالک باشگاه در ورزشگاه حضور یابند، این اتفاق رخ نداد و یادگار امام روز خلوتی پشت سر گذاشت.

به گزارش عصرتبریز، تیم‌ های تراکتور و فولاد در چارچوب دیدارهای هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال کشور از ساعت ۱۵:۳۰ امروز در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری یک بر صفر تیم میزبان به پایان رسید. یکی از مهمترین نکات این بازی استقبال کم هواداران تراکتور از بازی خانگی تیم شان بود. این اتفاق در حالی رخ داد که چند روز قبل، فراخوان های بسیاری را در صفحات مجازی شاهد بودیم؛ فراخوان هایی که از هواداران تراکتور خواسته بودند با حضور حداکثری در ورزشگاه، ضمن اعلام حمایت از تیم شان در این شرایط سخت، شعارهایی را نیز در باب دلجویی از محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه سرداده شود.

تی تی

ناشی گری سرپرست و دو دسته شدن هواداران

حواشی که در خصوص مالک باشگاه تراکتور در روزهای اخیر شاهد بودیم باعث شد تا زنوزی طی صحبت هایی غیررسمی جملاتی را به زبان بیاورد که ناشی از فشار زیادی بود که روی او و باشگاه تحت تملکش بود. اقدام ناشیانه سرپرست موقت باشگاه در تماس با زنوزی در آن شرایط بد، این حواشی را به وجود آورد که البته با به دو قسمت تقسیم شدن هواداران تیم همراه بود. دسته ای که تعدادشان زیاد بود، همان گونه که اشاره شد، قرارشان حضور حداکثری در ورزشگاه و حمایت از تیم و زنوزی بود. حتی شعارهایی نیز در راستای حمایت از زنوزی تهیه و در صفحات هواداری تراکتور دست به دست می شد.

قول و قراری که محقق نشد!

با دمیده شدن سوت آغاز بازی و تصاویری که از روی سکوهای ورزشگاه به دست مان رسید مشخص شد که خبری از تحقق قول و قرارهای مجازی برای حمایت از زنوزی نیست و قرار است ورزشگاه یادگار امام یکی از خلوت ترین روزهای خود را پشت سر بگذارد. برگزاری بازی در روز تعطیل، یکی از دلایلی بود که تراکتوری ها امیدوار بودند، هوادارانشان حضور پرشوری در ورزشگاه داشته باشند و قول و قرارهای مجازی نیز این امیدواری را بیشتر کرده بود. در این میان، بدی آب و هوا هیچ دلیلی برای استقبال کم تی تی ها نمی تواند باشد، چرا که آنها بارها و بارها نشان داده اند که اگر بخواهند در ورزشگاه حاضر شوند، هیچ عامل طبیعی یا غیر طبیعی نمی تواند مانع شان شود.

حس و حالی برای دلجویی از زنوزی نبود

بنابراین بایستی دلیل این استقبال ناامید کننده را در چیزهای دیگری جست و جو کنیم. جست و جوی زیادی هم نیاز نیست. تنها کافی است به شرایط این ماه های تراکتور نگاهی انداخته و اقدامات صورت گرفته در باشگاه در قبال این شرایط را مورد بررسی قرار دهیم. هواداران تراکتور در این چند وقت اخیر به معنای واقعی کلمه خسته شده اند. آنها همواره به عنوان نماد صبر و اعتماد کامل به تیم محبوب شان معرفی شده اند اما اتفاقات اخیر باعث شده تا دل شان حسابی بشکند. در حالی که فرخوان های پیش از بازی با فولاد در راستای حمایت از تراکتور و مالک آن بود، به نظر می رسد که در این بین بایستی فراخوانی هم از سوی باشگاه تراکتور در راستای دلجویی و حمایت از هوادارانی صورت بگیرد که جان شان به لب رسیده است.

در انتظار اقدامات باشگاه

«عیبی یوخ» گویان فوتبال ایران دیگر نای سر دادن شعارهای حمایتی را ندارند. آنها خواسته زیادی هم البته ندارند. تنها خواسته آنها این است که تیم شان با آنها رو بازی کند. صداقت با هوادار و حرکت در مسیری که شایسته پرشورهای فوتبال آذربایجان است، خیلی سریع می تواند دل تی تی ها را بار دیگر به تیم شان خوش کند. به این ترتیب باید همه نگاه ها را به سمت باشگاه تراکتور متمرکز کنیم و منتظر بمانیم و ببینیم که آیا اعتراض خاموش آنها که همانا حضور کمرنگ در ورزشگاه است، چگونه از سوی باشگاه پاسخ داده خواهد شد؟