کاهش ۱۴ درصدی ولادت در آذربایجان‌شرقی
کاهش ۱۴ درصدی ولادت در آذربایجان‌شرقی
مدیرکل ثبت‌ احوال آذربایجان‌شرقی گفت: میزان ثبت واقعه تولد در آذربایجان‌شرقی در ۸ ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش عصرتبریز، احد جودی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان هریس گفت: در مجموع در مدت ‌زمان یاد شده ۳۶ هزار و ۴۴۱ واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که ۷۰ درصد آن در مناطق شهری بوده است.

وی با اشاره به رواج پدیده تک فرزندی خانوارها و معضلات آن در جامعه، خاطرنشان کرد: تک‌فرزندان با معنا و مفهوم برادر، خواهر و یا اقوام آشنایی خوبی ندارند و اگر تک فرزند آوری بیشتر رواج یابد فرزندان در آینده با مشکل مواجه خواهند شد.

مدیرکل ثبت‌ احوال آذربایجان‌شرقی، همچنین به آمار فوتی‌های استان در هشت ماه گذشته اشاره و عنوان کرد: در این مدت ۱۴ هزار و ۹۹۶ واقعه فوت در استان ثبت شده است که افزایشی معادل هشت دهم درصد را در مقایسه با هشت ماه سال گذشته دارد.

به گفته جودی، بیشترین علت مرگ و میر در استان بیماری‌های عفونی و انگلی، سرطان‌ها و بیماری های قلبی و عروقی است.

وی همچنین از کاهش ازدواج در استان سخن گفت و افزود: ۲۰ هزار و ۱۷۲ مورد ازدواج ثبت شده در ۸ ماه پارسال در استان، به ۱۸ هزار و ۹۴۸ مورد در ۸ ماه امسال رسیده که بیش از ۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

جودی خاطرنشان کرد: آمار طلاق در استان هم با پنج وهفت دهم درصد کاهش در این مدت به ۶۰۸۱ مورد رسیده است. همچنین به ازای هر سه ازدواج یک واقعه منجر به طلاق می‌شود.