بانک‌ها در رونق تولید نقش بیشتری ایفا کنند
بانک‌ها در رونق تولید نقش بیشتری ایفا کنند
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی حمایت از تولید توسط دولت را اصلی ترین اولویت دولت دانست و بر همکاری و همراهی بیشتر بانک‌ها برای تسریع در پرداخت تسهیلات تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز، علی جهانگیری در نشست بررسی عملکرد بانک‌ها در طرح رونق تولید با قدردانی از عملکرد بانک‌های استان به دلیل همکاری در اجرای مصوبات ستاد تسهیل، رونق و رفع موانع تولید گفت: انتظار داریم که این همکاری به بهترین شکل ممکن، استمرار یافته و مدیران بانک‌های استان برای جذب اعتبارات بیشتر از مرکز برای رفع مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی استان تلاش کنند.

وی گفت: دبیرخانه این جلسه در خانه صنعت و معدن هم از این پس، عملکرد مقایسه‌ای بانک‌های استان در ارتباط با میزان جذب و اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی نیز به شکل گزارش عملکرد مکتوب تهیه شود.

وی حمایت از تولید و تثبیت و تقویت فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی را از جمله ضرورت‌های فعلی کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی اعلام کرد و افزود: دولت تمامی تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته و از این پس نیز به حمایت‌های خود از سنگر تولید ادامه خواهد داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بر اهمیت معرفی واحدهای تولیدی و صنعتی واقعی و نیازمند به بانک‌ها برای جذب تسهیلات تاکید کرد و ادامه داد: هر واحد تولیدی که متقاضی دریافت تسهیلات باشد، باید پیش از هر مرحله‌ای، نسبت به تهیه و تدوین طرح توجیهی خود اقدام کند وگرنه بدون داشتن طرح توجیهی، درخواست برای جذب اعتبارات، کار کردن شانسی و با آزمون و خطاست.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید از اشتباهات و عملکردهای غلط نیز عبرت گرفته و به هیچ عنوان آنها را تکرار نکنیم چرا که در غیر این صورت، پیشرفت نکرده و در جا می‌زنیم.