شیرینی برف به کام شهروندان تلخ شد!
شیرینی برف به کام شهروندان تلخ شد!
با وجود هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر برودت هوا و بارش‌های نسبتا سنگین، باز هم شاهد عدم خدمت رسانی به موقع در سطح شهر بودیم.

به گزارش عصرتبریز، با وجود هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر برودت هوا و بارش‌های نسبتا سنگین، باز هم بعد از چند ساعت بارش برف، شاهد عدم خدمت رسانی به موقع در سطح شهر بودیم، امری که شهروندان را با مشکلاتی مواجه ساخت.

با ورود سامانه جدید بارشی به کشور، بیشتر استان های کشور سفید پوش شدند. خوشحالی مردم از بابت بارش برف، این نعمت الهی، با مشکلات و سختی‌هایی همراه شد، مشکلاتی که هرسال تکرار می شوند و هر سال مسئولین مربوطه درس نمی‌گیرند و آمادگی لازم برای چنین روزهایی را فراهم نمی‌کنند.

شهر تبریز یکی از شهرهای سردسیر و کوهستاتی آذربایجان شرقی است که در ۳۸ و ۴ درجه عرض جغرافیایی و ۴۶۰ و ۱۸ درجه طول جغرافیایی واقع شده و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا ۱۳۶۶ متر است.

همانطور که گفته شد این شهر به دلیل مسیر کوهستانی و وجود راه های سربالایی زمستانی سخت و بارندگی شدیدی را به همراه دارد. حال با توجه به وجود چنین موقعیت جغرافیایی و یکی از شهر های پر جمعیت کشور محسوب می شود ،ولی با وجود تمامی این ها مسئولین این شهر در خواب زمستانی رفته اند و هیچ تدابیری نسبت به  هشدار های اخیر هواشناسی مبنی بر بارندگی نداشت اند.

با وجود آنکه دو روز از بارش برف می‌گذرد، همچنان وضعیت خیابان‌های شهر، سربالایی سهند و همچنین اتوبان کسایی و پاسداران همچنان نامناسب است. طبق گزارش شهروندان، اتوبان کسایی دارای  یخ زدگی بوده و لغزنده است و از این رو تردد در آن با کندی بسیار صورت می‌گیرد. این در حالی است که در صورت توجه بیشتر مسئولین مربوطه، این مشکلات تا حد زیادی قابل پیشگیری است.

در این اوضاع و احوال این پرسش در ذهن جولان می‌یابد که بعد از گذشت سالها، زمان آن نرسیده است که مسوولان مربوطه با آمادگی به استقبال زمستان و روزهای برفی بروند؟

نگارنده: پریسا رضاپور