پنجمین تجربه اردبیل در اکران فیلم‌های فجر
پنجمین تجربه اردبیل در اکران فیلم‌های فجر
اردبیل - معاون سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: جشنواره فیلم فجر در استان اردبیل پنجمین دوره خود را تجربه می‌کند.

به گزارش عصرتبریز، غریب منوچهری پیش از ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی و نشست با فعالان حوزه فرهنگ و هنر در اردبیل اظهار کرد: جشنواره فیلم فجر در استان اردبیل پنجمین دوره خود را تجربه می‌کند و مطمئناً به مانند سالیان گذشته استقبال چشمگیر اقشار مختلف از فیلم‌های اکران شده پیش بینی می‌شود.

وی افزود: برای اولین بار اکران فیلم‌ها در اردبیل در دو سینمای قدس و انقلاب همزمان صورت خواهد گرفت و ۱۴ فیلم از فیلم‌های سودای سیمرغ «بخش رقابتی جشنواره» و ۵ فیلم در بخش سیمرغ و پروانه‌ها «کودک و نوجوان» به اکران در خواهند آمد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: فیلم‌های کودک و نوجوان از ۱۵ تا ۲۱ بهمن هر روز به جز پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۰ در سینما قدس اکران شده و برای دانش آموزان مدارس نیز اکران فیلم‌ها با هماهنگی قبلی رایگان خواهد بود.

منوچهری ادامه داد: نشان دادن ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف اجرایی به ویژه دستگاه‌های فعال در حوزه‌های هنری و فرهنگی در خلال برگزاری این جشنواره مدنظر قرار خواهد گرفت و در این خصوص جلسات و هم اندیشیهای لازم با دستگاه‌های مرتبط برگزار شده است.

به گفته وی کمیته‌های جشنواره فیلم فجر در استان اردبیل مطابق با چارت اعلامی تشکیل شده تا زیر نظر ستاد هماهنگی برنامه‌ها پیاده شوند.